Výzdoba

Kríky berry ošetrujte správne

Kríky berry ošetrujte správne


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Kríky bobúľ potrebujú správne ošetrenie, aby sa zaistilo, že ríbezle, egreše a podobné medvede každý rok nesie svieže ovocie. Prečítajte si, ako to urobiť tu.

Bobuľové kríky, ako sú ríbezle, egreše, maliny alebo ostružiny, prinášajú svoje ovocie na novších výhonkoch, ktoré majú len niekoľko rokov. Keďže staršie vetvy sa stanú drevnatými a už sa nevyvíjajú kvety, z ktorých bobule neskôr rastú, je potrebné staré výhonky pravidelne odstraňovať.

Rezané bobuľové kríky

Na rozdiel od iných ovocných stromov sa ovocné výhonky niektorých kríkov, ako sú maliny a černice, môžu úplne orezať. Dôvodom je to, že tyčinky týchto plodov prinášajú ovocie iba za jeden rok a potom by rastliny zbavili zbytočnú energiu. Môžete tiež zabezpečiť, aby kríky nerástli príliš husto a aby budúci rok dostali dostatok svetla.

Staré rastliny, ktoré boli dlho zanedbávané, sa môžu raz rozrezať na zem, aby sa rastlina omladila. V takom prípade stačí opustiť minuloročné výhonky. Ak neexistujú žiadne nové výhonky, rastlina sa môže zachovať bez nich.

Riedenie a omladenie kríkov z bobúľ

Pokiaľ je to možné, v zime by sa malo radikálne zužovať, to znamená rezaním späť na zem. Ak počas radikálneho prerezávania dôjde k prudkému nárastu šťavy, rastliny môžu prísť o príliš veľa zásob, a tým sa zabráni ich pretekaniu. Dokonca aj staré a veľmi zanedbávané rastliny zažijú skutočné ošetrenie čerstvými bunkami vďaka dôkladnému prerezávaniu a ďakujem vám v nasledujúcom roku s bohatým rastom bobúľ.

Raz za rok by ste mali odstrániť aj výhonky, ktoré sa prelínajú, sú príliš blízko pri sebe, choré alebo mŕtve výhonky.

Mladé bobuľové kríky: Rez väčšinou zbytočný

V skutočnosti nemusíte mladých kríkov krájať veľmi dobre. Nechajte najskôr trénovať silné hlavné jednotky. Rastlinu však môžete mierne vyčistiť, aby mali jednotlivé úponky dostatok priestoru. Za týmto účelom odrežte nadbytočné úponky blízko zeme.

Tip: Na prerezávanie plodov používam nožnice na kríky Bosch.