Dom a záhrada

Liverwort - tipy od pestovania po zber

Liverwort - tipy od pestovania po zber


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Liverwort je pod ochranou prírody a nemôže sa zbierať. Kvet však môžete vysadiť vo vlastnej záhrade. Prečítajte si, čo by ste mali zvážiť.

Liverwort zvyčajne kvitnú modro

Najviac modro-kvitnúca pečeň (mladšie a neskôr tiež biele a ružové kvety) je jednou z liečivých bylín, ktoré sa dajú ľahko ošetrovať, a je možné ju ľahko pestovať v čiastočnom tieni. Napriek tomu, že divoká forma, ktorá je v Európe rozšírená, už bola predmetom ochrany prírody a už ju nemožno vyberať na okraji cesty!

Pestovanie vo vašej vlastnej záhrade nie je vôbec problémom. Tu vám povieme, ako to urobiť a čo by ste mali vziať do úvahy pri starostlivosti a zbere jahôd.

Varovanie:

Všetky čerstvé časti rastlín sú jedovaté! Po vysušení je sladina netoxická a môže sa použiť na ochorenia močového mechúra, ochorenia pečene a žlčové choroby.

Rastlinná pečeň

Pôda bohatá na vápno je jednoznačne preferovaná pečeňou, čo je dôvod, prečo rada kvitne pod stromami a chráni živé ploty. Bylinné rastliny dosahujúce niekoľko rokov dosahujú výšku až 20 centimetrov.

»Tip:

Kvetiny pečene, ktoré sa môžu množiť koreňovým delením, by sa mali vysádzať po prvýkrát buď na jeseň alebo na jar, hneď po mrazivých dňoch.

Liverwort sa potom rozmnožuje samostatne a po niekoľkých rokoch môže pokryť ešte väčšie podlahové plochy. Avšak kvôli svojim koreňom vylučujú látky, ktoré sú pre niektoré iné rastliny nepríjemné, a tým im bránia v raste.

Udržujte sladinu

Už od konca februára do takmer začiatku mája kvitnú jemné kvasinky v rôznych modrých až niekedy až fialových odtieňoch, v bielych, ružových, dvojfarebných odtieňoch atď. V Japonsku sa často pestujú obzvlášť účinné kvetinové varianty muškátového kvetu a niekedy až príliš vysoké. Ponúkané ceny.

Kvety, ktoré sa na prvý pohľad zdajú trochu nenápadné, patria medzi prvé náznaky jari v záhrade. Čo výrazne zvyšuje ich popularitu u niektorých záhradníkov.

Zavlažovania:

Je dôležité, aby ste rastliny vždy udržiavali vlhké. Prečo by ste mali kvety hojne zalievať v obzvlášť suchých dňoch, niekedy dokonca ráno a večer.

Hnojenie:

Na jeseň by ste mali na jeseň poskytnúť kompost a / alebo listy, ktoré môžete zvážiť aj pri oplodnení. Pracujte v komposte trochu okolo rastlín (zapichnite sa).

Zber pečeňovej sladiny

Zozbierajú sa kvety pečene, ktoré potom môžete usušiť na prípravu čaju. Tieto kvety môžete použiť aj na výrobu tinktúr.

»Tip:

Pri zbere kvetov by ste určite mali nosiť rukavice, pretože jedovaté lístky môžu spôsobiť podráždenie pokožky. (Odkaz na odkaz: Jedovaté rastliny v záhradách - mali by ste ich poznať 7)