Výzdoba

Premeniť kompost - takto sa to robí


Február je ideálny čas na implementáciu kompostu uloženého od minulého roka. Postup nájdete tu.

Implementujte kompost vo februári

Február je preto ideálnym obdobím, pretože ako záhradník v blížiacom sa jarnom období je na zasiatie rastlín, zeleniny, šalátov a ovocia opäť potrebná najživnejšia pôda. Ak začnete kompost premiestňovať skoro, môžete z neho tiež extrahovať cenné pôdy niekoľkokrát do roka. Na tento účel je však potrebná opakovaná výmena kyslíka. A teraz by sme chceli presnejšie vysvetliť, ako by sa malo toto presunutie vykonať.

Implementujte inštrukcie kompost krok za krokom

V mrazivom februári je zvyčajne vždy dosť času na presun kompostu. Najlepší spôsob, ako to dosiahnuť, je nasledujúci:

Krok 1:

Vytiahnite kompost smerom hore a vrstvu kužeľa kompostu rozoberajte po vrstvách.

Krok 2:

Hádzajte kompost bohatý na živiny cez sito, pretože vám to poskytne veľmi jemnú pôdu. Veľké kamene, konáre a nezhnité časti rastlín starostlivo vytriedte av prípade potreby ich zlikvidujte.

Ak ste kompost vyčistili po prvýkrát vo februári, potom môžete vrstvené zvyšky rastlín, ktoré ešte stále potrebujú určitý čas na hnilobu, vrstviť znova naspodku.

»Tip:

K tejto spodnej vrstve (zvyškový kompost) by ste mali pridať trochu vlhkej pôdy, pretože to urýchli ďalší proces hnitia.

Krok 3:

Teraz môžete jemne preosiaty kompost rozmiestniť rovnomerne po posteliach. Dôležité: kompostujte aj v skleníku alebo v chladnom ráme. Mali by ste si tiež ponechať trochu jemne preosiateho kompostu na pestovanie izbových rastlín alebo odrezkov.

Ak povrch zeme nie je zamrznutý, je najlepšie kompostovať so zhrabovačom tak, aby sa lepšie usadil. Po zatvorení snehu by ste však nemali rozširovať kompost!

Krok 4:

Potom by ste mali skontrolovať trvanlivosť kompostu a v prípade potreby na ňom vykonať opravné práce.

Mohlo by vás zaujímať aj:

»Vytvorte kompostovú hromadu - moje tipy
»Správne kompostovanie - 5 tipov
»Čo je povolené v komposte?