Sadenice

Porcelánový kvet: 7 tipov na starostlivosť

Porcelánový kvet: 7 tipov na starostlivosť


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Ak chcete v dome získať skutočný pútač, mali by ste si kúpiť porcelánový kvet. Tu je 7 tipov na starostlivosť o kvetinu.

Kvetinový kvet sa skladá z 30 malých kvetov

Porcelánový kvet - často označovaný ako voskový kvet - je ideálny na udržiavanie v teplej zimnej záhrade. Bez ohľadu na to, či sa o ne starajú ako o lezecké rastliny alebo ako trvalky, v závislosti od odrody. A ako už názov napovedá, porcelánový kvet má veľmi jemné kvetinové gule, ktorých malé, úzko rozmiestnené kvety vždy fascinujú každého diváka.

V súčasnosti sú botanikovi známe početné druhy porcelánových kvetov, ktorých farby kvetov sa medzi bielymi, ružovými a červenými tónmi veľmi líšia - väčšinou sú kombinované. Jeden tieň sa môže skladať v priemere až z 30 jednotlivých kvetov. A to vyzerá naozaj krásne!

Aby ste si tento pohľad mohli užiť dlhší čas, radi by sme vám tu dali 7 tipov, ako sa o túto krehkú rastlinu najlepšie starať.

Porcelánový kvet: 7 tipov na starostlivosť

Tip 1 - podporte porcelánový kvet:

Druhy lezenia naliehavo potrebujú mrežu alebo pomôcku na lezenie, pretože môžu vyvinúť výhonky dlhé niekoľko metrov. Trvalky často potrebujú malé opory, aby bolo možné naplno využiť ich svieže kvetinové pupienky.

Tip 2 - umiestnenie:

Porcelánové kvety ako miesto, ktoré je čo najviac zaplavené svetlom, ale iba minimálne slnečné, pretože zimná záhrada môže zvyčajne optimálne ponúknuť. A to sa darí dokonale pri bežných izbových teplotách okolo 21 až 25 stupňov. Porcelánové kvetiny si dokonca môžete počas odpočinku nechať chladiť.

"Dôležité:

Akonáhle porcelánová kvetina začne pučať, nemali by ste meniť jej umiestnenie - nemali by ste dokonca ani krútiť hrniec. Inak bude kvitnutie mimoriadne negatívne ovplyvnené.

Tip 3 - Presúvanie a ťahanie odrezkov:

Každý rok na jar môžete voskovú kvetinu v prípade potreby rozmnožiť na zvlášť výživnú pôdnu pôdu. Potom môžete z materského materiálu odstrániť niekoľko odrezkov súčasne a množiť tak rastlinu.

Tip 4 - liatie:

Počas svojho rastu a kvitnutia (koncom jari do leta) porcelánový kvet vždy potrebuje dostatočné zalievanie. Vo fáze zimného odpočinku ich však musíte napájať iba minimálne.

Tip 5 - hnojiť:

Okrem toho táto stálezelená rastlina tiež potrebuje tekuté hnojivo obsahujúce draslík, obsahujúce dusík počas svojej ročnej fázy rastu od apríla do augusta, ktorú môžete podávať každé dva až tri týždne. Môže však stráviť zvyšok roka bez pridávania hnojív.

Tip 6 - rez späť:

Akonáhle prvé kvetiny uschnú, môžete ich opatrne vytrhnúť ručne. Ak celý pupenec vybledol, mali by ste ho odrezať - kmeň by však mal zostať na tyči. Dôvodom je skutočnosť, že na tomto stonku sa každý rok vytvárajú nové kvetinové umbely, ktorých kvety sa v priebehu rokov stávajú stále sviežejšími.

Tip 7 - Kontrola škodcov:

Samozrejme sa môže stať, že porcelánový kvet napadnú škodcovia. Predovšetkým treba spomenúť roztoče alebo červené pavúky, ktoré sú opäť relatívne ľahké pomocou teplej sprchy opláchnuť môže byť. (Odkaz na tip: Kontrola škodcov v zimnej záhrade - 5 tipov)

Mohlo by vás zaujímať aj:

»Drobné lezecké rastliny - Takto sa to deje
»Rastliny v zimnej záhrade - postele alebo kvetináče?Komentáre:

 1. Fejind

  It doesn't make sense

 2. Kinris

  all on one and is infinite as well

 3. Bradburn

  Myslím, že nič vážne.

 4. Kajin

  Useful idea

 5. Speed

  Ani tomu nemôžem uveriť Vynikajúce zrubové domyNapíšte správu