Inštrukcia

Domáce darčeky zo záhrady: predstavených 9 nápadov

Domáce darčeky zo záhrady: predstavených 9 nápadov


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Domáce darčeky zo záhrady sú vždy skvelým suvenírom pre priateľov alebo rodinu. Preto by sme chceli predstaviť 9 nápadov na takéto dary.

Dary z vašej vlastnej záhrady sú vždy dobre prijímané

Vlastná záhrada ponúka svojim majiteľom každý rok nespočetné množstvo možností na výrobu alebo prípravu kreatívnych darčekov, ktoré sa môžu pohybovať od džemu po rôzne likéry a ich vlastnú zbierku mydla.

Niektoré nápady sú také výnimočné, že ako darček pre hostí vždy dostanú obzvlášť veľkú pozornosť domácej fialovej čokolády alebo pohára šampanského medu z púpavy. Radi by sme Vám predstavili niekoľko darčekových nápadov.

Domáce darčeky zo záhrady: predstavených 9 nápadov

Idea č. 1 - džem, džús a chutneys:

Takmer každé záhradné ovocie dnes umožňuje výrobu chutných džemov, ktoré v závislosti od kombinácie nie sú dostupné vo všeobecných obchodoch s potravinami. Variácie so šampanským, čokoládou alebo orezávadlom, napr. Chili.

Ale nie je to iba džem, ktorý sa dá ľahko pripraviť z ovocia a zeleniny. Môžete napr. tiež stlačte čerstvú šťavu a vytvorte chutné chutneys.

»Naše tipy:

Paradajkový džem, tekvicový chutney, nakladaná cuketa, vianočný slivkový chutney so škoricou, cherry chilli chutney, cibuľový chutney s príchuťou piva, starší chutney s prosecco, púpavový med so zázvorom (tu ďalšie recepty s púpavou) a rakytník rešetliakový ako viac.

Idea č. 2 - bylinné oleje, bylinný ocot a pestom:

Byliny všetkého druhu sú vždy obzvlášť dobré ako Zelený darček, najmä preto, že sa dajú optimálne spracovať, aj keď sú suché.

Okrem zmesi suchých bylín v pekne zabalenom pohári alebo bylín nasiaknutých soľou môžete tiež ľahko a rýchlo vyrobiť vlastné upravené bylinné oleje a ocot.

»Tip:

Prípadne si tiež môžete pripraviť chutný bylinkový pest alebo bylinkovú horčicu a naplniť ho do dekoratívnych pohárov. Mali by ste však vždy zdôrazniť, že sa konzumuje rýchlo.

Idea č. 3 - likéry a sirupy:

Na záhrade je tiež veľké množstvo ovocia na výrobu likérov, ako sú rôzne druhy orechov, z ktorých je možné vykúzliť aromatické orechové likéry, ako aj akýkoľvek druh ovocia na ovocné ovocné likéry.

»Tip:

Jahodové a malinové limety sú v tejto súvislosti samozrejme vždy populárne. Ale nebeský likér sa dá vykúzliť aj z jemných ružových lístkov! Rovnako ako kombinácia púpavy a pomaranča určite ohromí niektoré dlážky okamžite.

V rámci kategórie sirup vďaka módnemu nápoju sa stáva bezfarebným sirupom hugo teraz pomerne často vyrábané. Bezvodý sirup sa môže tiež použiť na zmiešanie ovocnej limonády a na aromatizáciu niektorých bylinkových čajov.

Idea č. 4 - Bylinné vankúše a bylinné zmesi:

Naše kreatívne návrhy zahŕňajú aj bylinkový vankúš. Môžete to ľahko sami vytvoriť pomocou bavlneného textilného poťahu s voňavými bylinkami, ako sú napr Vyplňte levanduľa, divoké byliny, chmeľ atď.

Tu môžete pokojne preukázať svoje technické zručnosti pri manipulácii so šijacím strojom a vykúzliť ozdobné vankúše. Najlepšie je zdobiť ich malými perlami alebo flitrami.

Idea č. 5 - Domáce pečivo a čajové zmesi:

Môžete si tiež pripraviť domáce bylinkové sušienky, čerstvý bylinkový chlieb, vlastnú bylinkovú čajovú zmes a podobne z rôznych surovín. Ak chcete čajovú zmes, jednoducho zozbierajte bylinky, umyte ich, opláchnite ich, zabalte ich a zaveste ich hore nohami, aby ste ich vysušili.

Skúste tu pár vecí. S prísadami z vašej vlastnej záhrady samozrejme celá záležitosť chutí dvakrát tak dobre.

Idea č. 6 - kúpeľové výrobky a vonné mydlá:

Mimoriadne populárna je aj výroba ružového kvetinového oleja a levanduľového kvetového oleja, ktorý má príjemný kúpeľný účinok ako prísada do kúpeľa. Vonné mydlá si tiež môžete sami ľahko vyrobiť. Potrebujete samozrejme niektoré prísady z lekárne (napríklad lúh sodný) alebo z obchodu so zdravou výživou (napr. Tvrdé tuky a oleje).

»Tip:

Prípadne môžete tiež jemne nasekať jadro mydla pomocou kuchynského strúhadla. Potom nalejte vriacu vodu a pridajte svoje vlastné vonné oleje. Zložky spracujte na homogénnu hmotu, pridajte sušené bylinky alebo lístky a spracujte ich do jednotlivých tyčiniek mydla. Položte ich na handričku a nechajte ich dobre uschnúť!

Idea č. 7 - kytice, potpurris a kvetináče:

Pekná kytica alebo malá rastlina s odnožami z vlastnej záhrady bude určite vždy dobrým darčekom. Tu pekne zdobené hlinené kvetináče môžu slúžiť ako kvetináč pre malé rastlinné odrezky, čo vedie k očarujúcemu suveníru.

Samozrejme môžete tiež vyrobiť príjemne voňavé potpurris zo sušených bylín a kvetov.

Idea č. 8 - Čokoláda:

Výroba vlastnej fialovej čokolády je trochu neobvyklá. Jednoducho roztopte plnotučnú mliečnu čokoládu, nalejte ju do foriem, ozdobte fialovými kvetmi, nechajte čokoládu stuhnúť, zabalte do hliníkovej fólie a ozdobte ozdobnými stuhami.

»Tip:

Prípadne môžete namiesto fialových kvetov použiť mladé okvetné lístky ruží alebo sedmokrásky.

Idea č. 9 - med a masti:

Veľmi zdravá - tiež pomáha pri prechladnutí - je výroba vášho vlastného púpavového medu, žihľavového medu alebo nechtíkovej masti atď. (Tip odkazu: 5 prezentovaných chutných receptov žihľavy)

Farebné vankúše a / alebo ovocné škatule sú tiež veľmi obľúbené, pre ktoré sú vhodné malé drevené škatule alebo škatule zo supermarketu. Zarovnajte ich s farebnými obrúskami, podľa potreby ich naplňte slamou alebo senom a ozdobte ich vlastným záhradným ovocím.

»Tip:

toto Zelený darček môžete ho tiež dokonale kombinovať s vlastnými džemy alebo bylinkovými olejmi.

Mohlo by vás zaujímať aj:

»Konzervovanie bylín - predložených 5 možností
»Tipy na zaobchádzanie s liečivými rastlinami a ich aktívnymi zložkamiKomentáre:

 1. Amory

  This information is accurate

 2. Vardon

  Čo by sme robili bez tvojej veľmi dobrej frázy

 3. Wittahere

  Aké slová... super

 4. Jarran

  Wonderful, it is a precious answer

 5. Bryen

  I am sorry, that has interfered... I understand this question. Let's discuss.Napíšte správu