Ponúk

Skladovanie palivového dreva - tipy a nápady


Správne skladovanie palivového dreva nie je ťažké. Umením je však uchovávať ho dekoratívne. Tu je niekoľko tipov a nápadov na ukladanie.

Palivové drevo môže byť tiež použité ako záhradná dekorácia

Ak skladujete palivové drevo, môžete oheň nielen čas od času vystreliť. Palivové drevo sa dá na záhrade tiež naskladať veľmi dekoratívne. Potom sa dajú dosiahnuť aj veľké efekty, napríklad vo forme deliča v záhradnej miestnosti, systémov oplotenia, tvorivých vzorov atď.

Potom sú však potrebné presné prípravné práce, ktoré sú nevyhnutným základom pre dekoratívnu hromadu palivového dreva. Tu sú naše tipy, ako optimálne skladovať palivové drevo.

Palivové drevo skladujte správne - postupujte podľa týchto tipov

Tip 1 - plánovanie:

Najprv musíte naplánovať, na aký účel chcete nakoniec použiť komín na palivové drevo, napr. ako rustikálny obklad domu. Z toho možno nakoniec vypočítať potrebu palivového dreva pre túto podoblasť. Táto hodnota môže, ale nemusí, zodpovedať všeobecnej hodnote dopytu po palivovom dreve.

"Dôležité:

Dĺžka jednotlivých kmeňov je samozrejme veľmi dôležitá pre dekoratívne skladovanie. Závisí to od hĺbky pece a obvykle je medzi 25 a 50 centimetrov. Dôležitý je tu presný rez rovnakej dĺžky, ktorý je možné optimálne realizovať pomocou hojdacej píly.

Tip 2 - dokument:

Palivové drevo by ste nikdy nemali stohovať priamo na prírodnú podlahu, aby nevyťažovalo vlhkosť, ale mohlo by dobre vyschnúť. Krížové drevené lišty, dlhšie stĺpy palivového dreva, kovové rúry a podobne slúžia ako základ pre stoh palivového dreva.

Tip 3 - bočný držiak:

Môžete tiež stabilizovať hromady dreva pomocou tzv. Bočných držiakov, alebo ich už nemôžete rozbiť doprava a doľava. Na tento účel je už v špecializovaných predajniach k dispozícii široká škála modelov z rôznych materiálov. Takéto bočné držiaky si tiež môžete ľahko vyrobiť zo zasklených drevených lamiel.

"Dôležité:

Rozpätie 4 metrov by sa spravidla nemalo prekročiť. Dlhšie stohy dreva by mali byť vždy prerušené zasunutými bočnými konzolami, aby bola zaručená stabilita.

Ďalšou možnosťou, najmä pri plotových systémoch, je stenovať bočné konzoly a každoročne ukladať palivové drevo medzi vzdialenosti stien rovnomerne.

Tip 4 - prístrešok:

Taktiež je vhodné postaviť vhodný prístrešok pre často používané stohy palivového dreva. Potom v ňom môžete palivové drevo naskladať rok čo rok. Vonkajšie sedadlá, ktoré sú na troch stranách vybavené stenami z palivového dreva, odrážajú mimoriadne atraktívny charakter. Na vrchu tohto variantu je stabilná strešná konštrukcia.

Tip 5 - obal:

Aby palivové drevo zostalo suché, musíte vždy zakryť voľne stojace hromady. Na tento účel sú vhodné špeciálne zariadenia (napr. Vlnité železo, drevené konštrukcie atď.) Alebo ochranné fólie odolné proti trhlinám, ktoré sa dajú zaťažiť ťažkými kameňmi.

Dekoratívne stohovanie palivového dreva - prezentované 2 nápady

Hoci guľatina z palivového dreva môže byť nakrájaná na rovnakú dĺžku, má rôznu hrúbku, preto sú k dispozícii dve možnosti:

  • Usporiadajte riadok po riadku pozdĺžne
  • alebo stohujte riadok po riadku v pravom uhle k sebe.

Bez ohľadu na to, ktorú príbornicu si nakoniec vyberiete: Medzi jednotlivými riadkami sa musí určite znova vytvoriť rovnováha. Ideálne je to pomocou malých rozdelených protokolov, ktoré môžete ľahko vložiť medzi bežné protokoly.

Idea č. 1 - stoh guľatiny:

Okrúhla hromada vyzerá ako pútač vo veľkých záhradách. Zároveň je možné uskladniť tony palivového dreva v okrúhlom stohu, čo je dôvod, prečo sa tento druh porcie absolútne odporúča pre väčšie množstvá palivového dreva.

Za týmto účelom musíte najprv vyrovnať stĺpy palivového dreva v kruhu na spodnej strane a prikryť ich hladkými doskami. Potom usporiadajte jednotlivé guľatiny do kruhu na vonkajšej strane a vyplňte stredový kruhový kúsok po kúsku pomocou techniky hromadného spracovania.

Okrúhla hromada je skutočným pútačom

Vo výške okolo 60 až 80 centimetrov by ste mali vložiť hladkú strednú vrstvu (napr. S doskami), aby ste zaistili dostatočnú kompenzáciu okrúhleho stohu. Nakoniec musíte zakrývať kruhový stoh ochranným krytom.

»Tip:

Môžete tiež efektívne ozdobiť kruhové stohy vŕbovými vetvami. Jednotlivé protokoly však môžete nechať dlhšie, aby pri stohovaní vydržali. Potom môžete tieto rovnomerne usporiadané protokoly vybaviť vtipnými detailami, ako napr Zvonkohry, lucerny, zimné kŕmenie vtákov atď.

Idea č. 2 - kreatívne zobrazovanie:

Umelecká varianta stohovania palivového dreva je kreatívna porcia. Takže môžete napr. Usporiadajte vzory alebo motívy z rôznych druhov dreva na stenách.

Skica pre vzor vytvorte vopred

Pre príslušný motív by ste si určite mali vytvoriť kresbu, ktorá je čo najvernejšia v mierke, pretože to bude oveľa jednoduchšie slúžiť neskôr. Je to dobrý variant, pomocou ktorého sa aj začiatočníci môžu učiť tvorivému podávaniu palivového dreva.

Mohlo by vás zaujímať aj:

»Ťažba stromu - pokyny krok za krokom
»Testovaný štiepač guľatiny - Güde a Atika dobré
»Vytvorte si vlastnú záhradnú výzdobu - predstavte 4 nápady