Tipy a triky

Pestovanie paliny - takto sa to robí

Pestovanie paliny - takto sa to robíWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Ak chcete posilniť svoje trávenie prírodnými prostriedkami, mali by ste pestovať palinu. Ako to urobiť a ako používať palinu, čítajte tu.

Palina (Artemisia absinthium) je horká bylina, ktorú je možné v dávkach použiť na posilnenie trávenia. Prečo sa mnísi stredoveku radi vracali na túto korenistú voňavú bylinkovú bylinu, najmä pri jedle veľmi tukových potravín.

Či už je to čerstvý čaj, tinktúra alebo tráviaci nápoj - palina z palmy by nemala chýbať v žiadnej domácnosti. Pretože je vždy príjemné, keď na riešenie sťažností môžete použiť prírodné výrobky.
Ak teda chcete posilniť svoje trávenie, mali by ste tento liek jednoducho rozšíriť sami. V nasledujúcom texte vám povieme, ako to urobiť.

Pravá palina (Artemisia absinthium)
výška:60 - 80 cm
šírenie:40 - 50 cm
farba kvetina:žltkastý
Bloom:Júl - september
Poloha:slnečné
poschodie:priepustný, suchý, neutrálny až zásaditý
Msgstr "Zobraziť viac obrázkov a údajov

Rastlinné palina - takto sa to robí

Štíhle, dobre odvodnené pôdy, napr. Skalky jednoznačne uprednostňujú byliny z paliny zo Stredomoria. Od konca apríla do konca mája môžete zasiať semená na plnom slnku. Nezakrývajte ich však zemou, pretože to sú semená klíčiace svetlo.

Tip: Prípadne môžete zasadiť palinu od konca augusta do septembra, aby ste sa uistili, že bylina, ktorá dorastá do priemernej výšky okolo 120 centimetrov, sa v nasledujúcom roku zozbiera.

Po dvoch až troch týždňoch klíčenia sa v záhradnom lôžku objavia jemné rastliny paliny, ktoré sa môžete jednotlivo pohybovať z výšky asi 7 centimetrov (opäť sa uistite, že sú na slnečnom mieste). Pre bežnú domácnosť postačuje pestovanie dvoch rastlín paliny.

Tip: Palina sa v priebehu rokov stáva drevnatou. Mali by ste ju preto zasiať najneskôr každé štyri roky alebo ju zasiať na jeseň rozdelením koreňov.

Starostlivosť o palinu správne

Už po prvej úrode (približne koncom júla) by ste mali palinu výrazne znížiť, aby ste podporili nový silný výhonok. Zozbierané listy a tiež špičky kvetov by sa mali pred ďalším spracovaním v tieni najlepšie vysušiť.

Tip: Od júla do septembra vyrába palina žlté, takmer nenápadné kúsky kvetov. Mali by ste ich však spracovať iba od druhej úrody.

V opačnom prípade je robustné palinové drevo, pokiaľ ide o starostlivosť, skutočne dosť nenáročné. Biologicky ju môžete oplodniť kompostom iba na jeseň.

Tipy na používanie paliny

Po prvé: Mali by ste si užiť palinu s žalúdočnými vredmi a / alebo črevnými vredmi a počas tehotenstva. Mali by ste ho používať iba v obmedzenej miere ako korenie v mäsových pokrmoch, pretože jeho horká chuť rýchlo prekrýva skutočnú chuť jedla. V opačnom prípade by ste mali vyskúšať tri nižšie uvedené tipy na používanie paliny:

»Tip 1 - čaj z červeného dreva:

Palina sa používa predovšetkým ako čajový nápoj, na ktorý by ste mali naliať asi 2 čajové lyžičky sušených listov paliny na šálku horúcou vodou. Nechajte ho pôsobiť 10 minút a čaj prefiltrujte, aby ste si ho mohli okamžite vychutnať.

»Tip 2 - Palina tinktúra:

Tinktúru môžete tiež vyrobiť z paliny v spojení s vínnym liehom, ktorú môžete použiť najmä na vonkajšie použitie (napr. Vo forme obálok, kúpeľov atď.).

»Tip 3 - Tráviaci nápoj z paliny:

Ak pripravujete čerstvé paliny s pálenkou, môžete ich po extrémne mastných pokrmoch použiť ako tráviaci nápoj.

Mohlo by vás zaujímať aj:

»Marigold - výsev a starostlivosť o liečivé rastliny
»Špičky šalvie od siatia po zber
»Červený coneflower - pestovanie a starostlivosť