Sadenice

Výsadba tulipánov - naše tipy

Výsadba tulipánov - naše tipyWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Výsadba tulipánov je jednoduchšia, ako si myslíte. Naše malé pokyny vám s tým pomôžu a dajú tipy, na čo treba dávať pozor.

Pred prvým mrazom vždy vložte tulipánové cibule do zeme. Aby ste na jar mali na záhrade skutočné more kvetov, pred zimou by mali byť cibule v zemi. Patria sem aj tulipány. Existuje mnoho rôznych odrôd, z ktorých si môžete vybrať. Pri nákupe je najlepšie venovať pozornosť obdobiu kvetu, ktoré je uvedené na obale. Ak si vyberiete rôzne vzorky, je zaručená dlhá doba kvitnutia.

Miesto pre tulipány

Je dôležité, aby ste svoje žiarovky zasadili niekoľko týždňov pred prvým mrazom na zemi. Ak je podlaha zamrznutá, je už príliš neskoro. Tulipány by nemali byť úplne v tieni, to znamená, že slnečné miesto je optimálne, ale nesmie byť príliš vlhké. V opačnom prípade existuje riziko, že sa tulipánové cibule zhnitú a že budete márne čakať na energický kvet. Ak si myslíte, že by sa vaše miesto s tulipánmi mohlo príliš navlhnúť, zamiešajte trochu piesku, ktorý tiež uvoľní pôdu.

Rastlinné tulipány

  • Rastliny sa pestujú v septembri až do konca októbra. Pomocou výsadbovej tyče zatlačte jeden alebo viac otvorov do zeme.
    Spravidla: Hĺbka výsadby asi dvakrát taká vysoká ako cibuľa.
  • Cibuľové tulipány sa vkladajú vrchom nahor, plochá strana klesá. Nemusíte vyvíjať veľký tlak. Aby mal každý tulipán dostatok priestoru pre seba, vypočítajte vzdialenosť výsadby asi 3 až 7 centimetrov (malé cibuľky) a 7 až 20 centimetrov pre väčšie cibuľky. Teraz uzavrite výsadbovú dierku zeminou. Tu tiež netlačte príliš silno a potom nezabudnite naliať.
  • V závislosti od osobného vkusu je možné pestovať tulipány ako „skupinu“, ale aj individuálne medzi ostatnými kvetmi a trvalkami.

Potrebujú tulipány ochranu pred mrazom?

Tulipány sú vlastne celkom odolné proti mrazu. Trochu ochrany nemôže ublížiť. Zoberte si jesenné lístie alebo jedľovú zeleň.
Vhodná je tiež kôra. Ak na jar tulipány „vystrelia“ zo zeme, musí sa ochrana proti mrazu znova odstrániť.