Dom a záhrada

GumBall Gumball - pestovanie a starostlivosť


Strom, ktorý sa naozaj dobre hodí na predný dvor, je GumBall Gumball. Tu vám povieme, ako ich pestovať a starať sa o ne.

GumBall Gumball

GumBall (Liquidambar styraciflua) GumBall, ktorý v skutočnosti pochádza zo Severnej Ameriky, sa dá ľahko integrovať do našich predných záhrad a malých záhrad vďaka nízkej výške okolo 2 metrov. Absolútnym pútavým prostriedkom je jeho sférická koruna na malom kufri, čo jej dodáva skutočnú príťažlivosť - vyžaduje si však aj pravidelnú starostlivosť.

Ale nebojte sa, budete odmenení za pravidelné pracovné zaťaženie na jeseň, pretože potom vás strom prekvapí krásnou farbou listu. A najlepšie na tom je, že žlté a červené listy zostávajú na vrchole stromu po veľmi dlhú dobu, a preto GumBall rok po roku prináša trochu sfarbenia pre často zúfalé sivé počasie.

Vzhľad a pôvod mena

Listy GumBall sú veľmi podobné javoru, ale už od septembra žltnú, potom sa menia z oranžovej na červenú a nakoniec na vínovo fialové listy. V záhradnom centre sa GumBalls často ponúkajú aj ako bonsaje, pre ktoré sú tiež zvlášť vhodné.

Mimochodom:
GumBall dostal meno od záhradníkov, pretože jeho šťava sa používala na výrobu žuvačiek.

GumBall Gumball - pestovanie a starostlivosť

Pestovania:

V ideálnom prípade by ste mali na jar a na mieste, ktoré je chránené pred vetrom, umiestniť gumbal GumBall, ktorý je dosť drahý, aby ste optimálne chránili často veľmi jemný kmeň stromu so sviežou korunou listov (ktorá môže dosiahnuť až 4 metre v priemere) pred rozbitím vetrom.

Pri zakladaní rastliny GumBall, kde je tiež pôda bohatá na živiny a humus, je dôležité myslieť na slnečné až minimálne tienisté miesto. Pri výsadbe, rovnako ako u iných stromov, musíte korene dobre zalievať.

Tip:
Malú rastlinu GumBall by ste nemali zasadiť príliš blízko steny domu, inak nebude počas svojho života schopná rozvinúť svoju plnú nádheru (vrchol stromu).

Starostlivosť:

„Uvoľnite pôdu:

Podlaha okolo zariadenia GumBall by nemala byť čo najviac kompaktná a. tiež nemôže vybudovať zamokrenie okolo rastliny. Preto musíte pôdu niekoľkokrát ročne uvoľniť pomocou hrable. Ale buďte opatrní: musíte byť opatrní, aby ste nepoškodili koreňový systém.

"Hnojenie:

Na jar a / alebo na jeseň môžete teraz a potom dodať guľovitý jantárový strom veľmi malému množstvu hnojiva alebo kompostu, po ktorom sa na GumBall od mája zvyčajne rozvíja hroznový kvet.

"Casting:

GumBall sa musí samozrejme zalievať aj počas dlhších období sucha - ráno alebo večer, bez toho, aby sa okolo kmeňa zamokli.

„Ochrana pred mrazom:

Veľmi mladé Gumballs by ste mali chrániť pred mrazom v prvej až tretej zime. Najlepší spôsob, ako to urobiť, je zabaliť malé stromy nejakým záhradným rúnom. To by malo stačiť.

Mohlo by vás zaujímať aj:

„Výsadba a starostlivosť o Judášov strom - takto sa to robí
"Lieskové orechy - pestovanie a starostlivosť
"Líska čarodejnice - pestovanie a starostlivosť


Video: Believe It Or Not, This Can Grow Tons Of Potatoes in a Trash Bag (August 2021).