Výzdoba

Vytvorte kvetinovú záhradu - takto sa to robí

Vytvorte kvetinovú záhradu - takto sa to robí


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Vytvorenie záhrady v kvetináči je dobrý nápad, ak vaša vlastná záhrada nie je príliš veľká. Tu vám povieme, ako to môžete urobiť.

Malé záhrady, ktoré často patria do radových domov a dvojdomov, môžu ponúknuť bohatú kvetinovú výstavu a veľké záhrady vytvorením črepníkovej záhrady. Myšlienka črepníkovej záhrady je nielen ľahko realizovateľná, ale aj veľmi kreatívna a ľahko udržiavateľná. Z tohto dôvodu môžete tiež vytvoriť záhradnú záhradu na strešnej terase, väčší balkón a pred záhradu.

V črepníkovej záhrade si aj svoje exotické rastliny nachádzajú svoje pravidelné miesto, preto črepníkové záhrady často získavajú obdiv! Ak teda chcete vytvoriť takúto kvetinovú záhradu, je najlepšie postupovať podľa pokynov uvedených nižšie.

Vytvorte kvetinovú záhradu - takto sa to robí

Krok 1 - plánovanie a príprava:

Malá záhrada by mala byť vždy vybavená priestranným trávnikom a pohodlným posedením (terasa). Strešné terasy a balkóny majú zvyčajne iba posledný atribút, ktorý by potom mal byť predmetom vášho záhradníckeho plánovania.

Potom musíte určiť, ktorý druh rastlín chcete zvoliť. Veľkosť rastlín tu hrá rozhodujúcu úlohu, pretože sa to odráža aj na veľkosti kvetináčov.

Tip:
V zásade by ste mali črepníkové rastliny vždy usporiadať podľa ich veľkosti. Veľké rastliny by mali byť vždy v pozadí a menšie rastliny by mali mať predné miesta v krokoch.

Ďalej môžete pracovať aj s policami rastlín, ktoré okrem iného zaisťujú pekné usporiadanie rastlín a môžu sa tiež použiť ako kvitnúca obrazovka ochrany súkromia pre terasy a balkóny.

Tip:
V malých záhradách môžete samozrejme tiež voľne rozmiestniť kvetináče na trávniku, čo však kosenie sťažuje. Alebo môžete vydláždiť bočný pás, na ktorý môžete pekne zakryť vane.

Krok 2 - výber banku:

Prírodne vyzerajúce kvetináče vyrobené z terakoty sú určite vždy na vrchole želania mnohých záhradných nadšencov, najmä preto, že môžu dokonca podporovať rast niektorých rastlín. Krásne zasklené hlinené hrnce, kovové nádoby a prútené kvetináče sú teraz k dispozícii aj v špecializovaných predajniach. Okrem toho existujú ľahko udržiavateľné plastové nádoby (dajte si pozor na zamrznutie - väčšie riziko hnitia!) A rustikálne drevené žľaby.

Tip:
Pri výbere kvetináčov by mala hrať rozhodujúcu úlohu charakter domu alebo terasy vrátane ich nábytku. Hrnce by okrem toho mali tvoriť harmonickú jednotu s neskôr spojenými rastlinami.

"Dôležité:

Väčšina črepníkových rastlín netoleruje znášanie vody, preto pri výbere kvetináča musíte vždy venovať pozornosť súvisiacemu odtoku vody, napr. vo forme trivetu.

Tip:
Medzitým sa v záhradnom obchode ponúkajú aj zavlažovacie systémy pre črepníkové rastliny, takže rastliny sa môžu v kvetináčoch automaticky zavlažovať, najmä v lete alebo počas dovolenky.

Krok 3 - zalievanie pôdy a hnojív:

Správna rastlinná pôda (zalievacia zemina) je vždy k dispozícii pre špeciálne rastliny z črepníkových rastlín. Tieto zmesi, ktoré sú väčšinou bohaté na živiny, môžete dokonca optimálne prispôsobiť potrebám jednotlivých rastlín, napr Kúpte si špeciálnu rododendronovú pôdu pre rastliny rododendronov, kaktusovú pôdu pre kaktusy atď.

Takmer všetky rastliny v črepníkoch však stále potrebujú pravidelné hnojenie počas sezóny (v závislosti od odrody rastlín v rôznych intervaloch), ktorú môžete podávať priamo so zavlažovacou vodou.

Tip:
Ihneď potom, ako sa rastliny vysadia alebo premiestnia do pôdy bohatej na živiny, hnojenie sa zvyčajne nemusí podávať.

Krok 4 - výber rastlín:

Výber rastlín pre kvetinovú záhradu je mimoriadne univerzálny. Nemusí to však byť vždy len kvitnúci rastlinní poslovia, ktorí si samozrejme prídu na svoje v kvetinovej záhrade. Skôr môžete rozšíriť svoje usporiadanie aj o bylinkové kvetináče, ovocné dreviny a zeleninu.

Stačí teda postaviť niekoľko hrncov s chilli papričkami, koktailovými paradajkami, jahodami (dokonca k dispozícii aj pre závesné svetlá) atď. Vyzerá skvele a môžete si trochu občerstviť.

Dôležité: zimovanie kvetináčov

Väčšina zo všetkých mrazuvzdorných rastlín v kvetináči musí byť samozrejme chránená pred mrazom v zime. Ak nemôžete poskytnúť miesto na mrazuvzdorné uloženie rastlín, musíte pripraviť hrnce v poli na zimu. Na tento účel by ste mali nádoby jednoducho zakryť polystyrénom a potom cez rastliny voľne preniknúť záhradné rúno alebo jutové vrecká. Potom ich ľahko zľahka spojte na stonke rastliny. (Odkaz na odkaz: prevládajú rastliny rastlín - takto sa to robí!)

Vždy sa musia predpokladať exotické, nie mrazuvzdorné rastliny. Ak na to nemôžete ponúknuť priestor, mali by ste sa v zásade obísť bez tohto druhu rastlín v kvetinovej záhrade.

Mohlo by vás zaujímať aj:

»Výsev kvetinovej lúky - takto sa to robí
»Vytvorte prírodnú záhradu - takto sa to robí
»Vytvorte záhradnú chatu - takto sa to robíKomentáre:

 1. Takazahn

  Aké slová ... super, úžasná myšlienka

 2. Zujind

  Who can tell the thread !!!!!

 3. Mu'awiyah

  Podľa môjho názoru sa mýlite. Pošlite mi e -mail v PM, povieme.

 4. Osmund

  I well understand it. I can help with the question decision. Together we can find the decision.

 5. Denzel

  This is a funny message

 6. Tulkree

  Ospravedlňujem sa za zasahovanie ... Nedávno som tu bol. Ale táto téma je mi veľmi blízko. Napíšte do PM.

 7. Thorley

  bolo to zaujímavé čítať.Napíšte správu