Dom a záhrada

Prezentovaných 7 chutných odrôd mäty

Prezentovaných 7 chutných odrôd mätyWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Vďaka nespočetným množstvám nových odrôd má mäta pieporná teraz veľa príjemných chutí príbuzných. Tu je uvedených 7 obzvlášť chutných odrôd mäty.

Veľmi chutné: pomarančová mäta

Mätka vždy vyžaruje veľmi príjemnú a nejako sviežu vôňu. Skutočne osviežujúci účinok sa potom nakoniec prejaví aj na jazyku. Naozaj existuje veľa odrôd mäty, ktoré potešia naše cestoviny a navyše sa o ne dá ľahko postarať aj v našich vlastných záhradných záhonoch, v záhradných domoch alebo na parapete v kuchyni.

O väčšinu druhov mäty sa dá veľmi ľahko starať, uprednostňujú slnečné miesto a môžu byť dokonca prevažne prezimované vonku - niekedy s malou zimnou ochranou! Teraz by sme vám chceli predstaviť 7 takýchto vynikajúcich odrôd mäty podrobnejšie.

Tieto druhy mäty sú obzvlášť chutné:

1. Jahodová mincovňa:

Jahodová mäta je jednou z najznámejších moderných odrôd mäty a je pomerne krátka. Ak sú vaše jemné listy jemne nastrúhané iba dvoma prstami, okamžite sa u nich vyvinie neporovnateľná aróma, pomocou ktorej je možné dokonale zjemniť obzvlášť sladké jedlá. Vysušená jahodová mäta je tiež vhodná na prípravu ovocného čaju mäty s príchuťou ovocia.

2. Apple mincovňa:

Apple máta rastie veľmi kompaktne v záhradnej posteli a tiež prináša pekne fialovo sfarbený kvet, čo z neho robí úplne atraktívnu bylinu. Odporúčame chuťovú zmes jablčnej mäty a škorice so všetkými druhmi dezertov - najmä zmrzliny!

3. Mätová ananás:

Ananásová mincovňa sa považuje za veľmi ovocnú, sviežu chutnú mätovú odrodu, ktorú môžete dobre podávať všetkým krémovým, jogurtovým a kvarkovým pokrmom.

4. Mincovňa banánov:

Citrónová a ružovo-červená kvitnúca banánová mäta rastie do výšky asi 50 centimetrov a často sa používa na zdobenie ovocných šalátov a koláčov. Banánovú mincovňu môžete použiť aj ako sladkú bylinkovú sladinu.

5. Čokoládový trpaslík:

Čokoládová múka, ktorá tiež rastie v priemere iba 50 až 60 centimetrov, má zelené listy s tmavočervenou spodnou stranou, a preto je mimoriadne vhodná na zdobenie širokej škály jedál. Zároveň je vhodný na doladenie chuti rôznych druhov džemu!

6. Oranžová mäta:

Pomarančová mäta, ktorá je vysoká najmenej 80 centimetrov, má veľmi intenzívnu arómu, ale do značnej miery stráca svoju typickú chuť mäty. Po vysušení je však dokonalý ako prostriedok na zlepšenie ovocnej chuti pre konvenčný čaj mäty piepornej alebo čierny čaj. Okrem toho sa pomarančová mäta považuje za mimoriadne ľahko udržiavateľnú a rýchlo sa šíri v záhrade.

7. Citrónová mincovňa:

Biela kvitnúca citrónová mäta rastie iba 40 centimetrov a je schopná vonku vysávať čerstvú citrónovú arómu. Je tiež veľmi univerzálny, bez ohľadu na to, či ide o sladké alebo slané jedlo.

Úroda mäty

Môžete zbierať mätu po celú sezónu. Musíte iba vyrezať alebo vytrhnúť mätu. Zber sa odporúča vždy ráno, pretože všetky odrody mäty sú najčerstvejšie.

»Tip:

Keďže sušená mäta často stráca časť typickej arómy, mali by ste ju po poslednom zbere zmraziť. (Tip na odkaz: Konzervovanie bylín - predložených 5 možností)

Mohlo by vás zaujímať aj:

»Mäta pieporná lepšie v kvetináči ako v záhrade
»Catnip rastlín - takto sa to robí