Starostlivosť

Používajte žlté tabule proti hmyzu - ako to funguje


Žlté alebo lepiace dosky veľmi dobre pôsobia proti nepríjemnému hmyzu. Tu vám povieme, ako nalepiť nálepky.

Najmä v lete môžete okolo záhradných rastlín bzučať nespočetné množstvo hmyzu. Mnohí sa neobťažujú, ale existujú aj také druhy ako je cikáda, ktoré môžu spôsobiť značné škody na rastline. Preto by ste mali včas reagovať a robiť niečo s hmyzom. Najjednoduchší a najúčinnejší spôsob je použitie žltých tabúľ.

Čo sú to žlté tabule

Žlté dosky alebo lepiace dosky nájdete takmer v každej záhrade alebo železiarstve. Jedná sa o žlté prúžky kartónu potiahnuté špeciálnym lepidlom. Hmyz sa jednoducho prilepí na toto lepidlo.

Ako pripevniť žlté tabule?

Dosky alebo prúžky môžete vložiť priamo do kvetináča alebo ich zavesiť nablízku. Na tento účel je vhodný tenký drôt, ktorý je pripevnený v závislosti od miestnych podmienok alebo priamo na stonke rastliny (ak je dostatočne pevný).

Závesné žlté tabule - kedy?

Je vhodné umiestniť žlté tabule čo najskôr, ale lepiace dosky stále vykonávajú svoju prácu koncom leta. Napríklad pre čerešňu je najlepší čas, keď sú čerešne stále zelené a začínajú žltnúť.

Ktorý hmyz pomáha proti žltým tabletám?

Škodlivým hmyzom sú najmä vošky, muchy alebo komáre. Bohužiaľ nemôžete zabrániť tomu, aby sa užitočné organizmy prilepili na lepivú vrstvu, ale vôňa lepidla priťahuje hlavne škodcov. Pretože žlté tablety sú už k dispozícii ako nálepky, môžete si vybrať medzi mnohými rôznymi tvarmi. Tieto majú potom tiež určitú funkciu pre dekoráciu. Ak je lepiaca páska stará alebo plná, jednoducho ju vymeňte.