Nápady a inšpirácia

Výsadba a starostlivosť o strom lucerny - takto sa to robí


Lucerna z Čile je pre nás veľmi neznáma rastlina. Tu sa dozviete, ako pestovať a starať sa o to.

Lucerny kvitnú od mája do augusta

Lucerna môže v záhrade poskytnúť zvláštny stredomorský prízvuk. Jeho výhoda je často opísaná v skutočnosti, že jej kríkovitý rast nedosahuje výšku vyššiu ako asi 2 metre, čo znamená, že lucerna sa môže dariť aj v zimnej záhrade. To je jeden z dôvodov, prečo angličtina na ostrove žila mnoho rokov.

Lucerny kvitnú od mája do augusta

Už začiatkom jari privíta lucerna prvé lúče slnka jasne červenými kvetmi lucerny, ktoré sú usporiadané blízko seba na konáre ako lucerny. A tento fialový kvet si môžete naozaj užiť veľmi dlho, keď zasadíte taký lucerny. Kvitne od mája do augusta! Veľmi dlhý čas, preto je lucerna skutočne niečo veľmi zvláštne.

Ak chcete získať tento upútavač aj na záhrade, je najlepšie dodržiavať nasledujúce informácie týkajúce sa výsadby a starostlivosti o lucernu.

Výsadba a starostlivosť o strom lucerny - takto sa to robí

Výsadba lucerny:

Lucerny tiež prosperujú v čiastočnom tieni. Prečo je ľahké sa o ne starať. Mali by ste sa však uistiť, že lucerny nie sú priamo vo vetre.

V opačnom prípade nemusíte venovať veľkú pozornosť výsadbe stromov lucerny. Odporúčame iba použitie špeciálnej rododendrónovej pôdy, ktorú je možné dosiahnuť z dlhodobého hľadiska pri výsadbe kvetináčov - dokonca aj pri presádzaní (tip tip: presádzanie rastlín v 8 krokoch).

Údržba lucerny:

"Casting:

Svietnik musíte vždy dostatočne zalievať, pretože potrebuje veľa vlhkosti. Na tento účel je obzvlášť vhodná dažďová voda s nízkym obsahom vápna.

»Znížiť:

Orezávanie je zriedkavo potrebné raz s týmto mimoriadne pomaly rastúcim rastlinom. Ak áno, malo by sa to urobiť iba na jeseň (po odkvitnutí).

"Hnojenie:

Najlepšie je oplodniť strom lucerny rododendronovým hnojivom. Stačilo by to trikrát až štyrikrát ročne.

»Zimná ochrana:

Vo všeobecnosti nie sú vždyzelené lucerny zvlášť vytrvalé a musia napr. Oleandry a trúby môžu byť v zime chránené pred mrazom. Poskytnite primeranú ochranu pred mrazom, ale vytrvalú rastlinu môžete nechať aj vonku (mrazuvzdorné okolo mínus 10 stupňov).

Mohlo by vás zaujímať aj:

»Výsadba a starostlivosť o ginkgo - takto sa to robí
»Presádzanie stromu - 11 dôležitých tipov
»Výsadba a starostlivosť o Judášov strom - takto sa to robí