Ponúk

Mikrovlnná tykev: tipy od pestovania po prípravu

Mikrovlnná tykev: tipy od pestovania po prípravu


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Už ste niekedy počuli o takzvanej mikrovlnnej tekvici? To naozaj existuje! Tu sa dozviete, ako sa to pestuje a spracováva.

Mikrovlnná tekvica chutí skvele

Mikrovlnná tekvica so zvučným menom maslo zo smotany alebo technický názov SC 415 F1 je určite jednou z najnovších inovácií rastlín v oblasti záhradníckeho maloobchodu. Ovocie nakrájajte, plňte a vložte do mikrovlnnej rúry - to je motto prípravku, ktorý dokonca zvádza deti, aby ochutnali lahodnú zeleninu!

Z dôvodu svojej veľkosti a farby sú mikrovlnné tykve tiež ideálne ako jesenné dekorácie. Akonáhle sa tekvica použije ako dekorácia, môžu sa jesť bez problémov.

Dnes by som vám chcel ukázať, aké ľahké je pestovať a udržiavať mikrovlnné tekvice. A navyše vám poviem, ako správne pripraviť túto vynikajúcu tekvicu v mikrovlnnej rúre.

Pestujte mikrovlnné tekvice

Mikrovlnný tykev, podobne ako iné okrasné tekvica, musí byť v nočník vychovávaný pri izbovej teplote od marca. Jednoducho stlačte semená asi 2 až 3 centimetre hlboko do zeme. Doba klíčenia je asi dva týždne, kým sa z pôdy vyrastú jemné rastliny.

Po ľadových svätých môžete od polovice mája pestovať tekvicu vonku. Mali by ste zachovať vzdialenosť riadkov asi 50 až 70 centimetrov od ďalšej rastliny. Pri premiestňovaní mikrovlnných tykvov vonku musíte vziať do úvahy, že rastliny sú mimoriadne citlivé na chlad. Ak budú chladnejšie noci ohlásené znova, mali by ste rozložiť záhradné rúno na jemné rastliny.

»Tip:

Ak je to pre vás príliš nepríjemné, semená môžete pestovať vonku od polovice mája. (Tip odkazu: výsadba tekvice - 2 možnosti)

Pokiaľ ide o miesto, mali by ste vedieť, že tekvica miluje slnečné až minimálne čiastočne zatienené miesto, kde je to možné chránené pred vetrom. Môžete to s istotou obohatiť kompostom pred rozšírením semien alebo rastlín, pretože tekvica miluje pôdu bohatú na živiny a humus!

Starostlivosť o mikrovlnné tekvice správne

Boj proti slimákom:

Mladé tekvicové rastliny sú často prenasledované slimákmi. Mali by ste sa preto rýchlo zbaviť slimákov na začiatku fázy výsadby, napr Rozprestrite slimačie zrno alebo vytvorte prírodné pasce slimákov.

Zavlažovania:

Okrem toho má žltá mikrovlná tekvica vysokú potrebu vody, a preto by ste ju mali vždy hojne zalievať. Musíte sa však absolútne vyhnúť zamlžovaniu.

Regulácia buriny:

Po prvýkrát môžete nasekať burinu aj okolo tekvicových rastlín.

»Tip:

Akonáhle sa listy šíria všade, mali by ste na ne položiť slamu, ktorá do značnej miery bráni hnilobe ovocia.

Zberajte mikrovlnné tekvice

Oranžové pruhované mikrovlnné tekvice nie sú príliš veľké (okolo 200 až 300 gramov), a preto sa môžu zbierať už 80 dní po vysiatí, to znamená od júla do septembra. Pri zbere by sa však na tekvici mala vždy nachádzať stopka, pretože to predlžuje jej trvanlivosť. (Tip na odkaz: zberná tekvica - ako sa to robí)

»Tip:

Prvú tekvicu by ste mali zozbierať čo najskôr, aby sa na každú tyčinku mohlo vytvoriť veľa ovocia.

Pripravte si mikrovlnnú tekvicu

Po zbere môžete tekvicu rozdeliť na polovicu, nastrúhať semená na vnútornej strane a potom asi 5 minút variť v mikrovlnnej rúre. Potraviny bohaté na vitamíny sú pripravené!

»Tip:

Ak chcete vylepšiť mikrovlnnú tekvicu, mali by ste ju napríklad naplniť mletým mäsom alebo smotanovým syrom. Buničinu môžete tiež konzervovať konvenčným spôsobom, urobiť z nej chutney atď.

Mohlo by vás zaujímať aj:

»14 populárnych tekvicových odrôd
»Nechajte tekvice vydržať dlhšie - takto:
»Starostlivosť o tekvicu - 6 tipov
»Kedy je tekvica zrelá?Komentáre:

 1. Calvino

  Girls lack femininity, and women lack virginity. Sculptural group: Hercules tearing the mouth of a peeing boy. Badge on a 150-kilogram man: Progress made sockets inaccessible to most children - the most gifted die. My friend's wife is not a woman for me ... But if she is pretty. ... ... he is not my friend! Drunkenness - fight! Fuck - fuck! Love is the triumph of imagination over intellect. I hate two things - racism and blacks.

 2. Danawi

  gee chipmunk =)

 3. Melampus

  The theme is interesting, I will take part in discussion.

 4. Busiris

  Somewhere I have already seen this ... And if on the topic, thanks.Napíšte správu