Záhradné tipy

Pestovanie citrónových uhoriek - takto sa to robí


Biele mäsité citrónové uhorky sú v záhradnej posteli stále raritou. Ale tu vám povieme, ako pestovať citrónové uhorky.

Citrónové uhorky sú veľmi zvláštne. Napriek tomu sa ešte nenachádzajú v mnohých záhradách, aj keď môžu každému záhradnému šalátu dať exotickú poznámku so sviežou ovocnou chuťou.

Obzvlášť zaujímavý je okrúhly tvar, ktorý má výraznú citrónovožltú pokožku. A pretože misa je ideálna na konzumáciu, citrónová uhorka môže tiež pridať trochu farby do akejkoľvek šalátovej misky.

»Tip:

Kvôli vysokému obsahu vody sú citrónové uhorky s mierne sladkou chuťou tiež vhodné ako optimálne hasiace smäd, a preto sa môžu - podobne ako jablko - konzumovať aj pri športe alebo počas výletov.

Pestovanie citrónových uhoriek - takto sa to robí

Citrónovú uhorku môžete pestovať sami prostredníctvom semien (doba klíčenia približne 1,5 týždňa), alebo ju môžete kúpiť ako vrece na osivo alebo ako rastlinku v špecializovaných predajniach. Plne slnečné miesto, kde je to možné chránené pred vetrom, zaručuje dobrý rast rastlín a vynikajúcu zrelosť. Okrem toho citrónové uhorky uprednostňujú pôdu bohatú na živiny, ktorá je čo najmenšia.

Seba-kultivácie:

V prípade samokultivácie by sa semená mali vysiať v kvetináčoch na okennom parapete (teplota miestnosti medzi približne 15 a 20 stupňov) od polovice marca alebo priamo na otvorenom priestranstve od mája (podľa ľadových svätcov). V oboch prípadoch musíte semená (asi 3 semená) vtlačiť do pôdy hlboké asi 2 centimetre. Pri výsadbe vonku dodržujte vzdialenosť výsadby okolo 80 centimetrov.

Rastlina kontajner:

Samozrejme môžete citrónové uhorky pestovať aj vo vedrách a nechať si ich na balkóne (priamo na chránených stenách domu). V tomto prípade by výsadbové tyčinky zasunuté všade mali zaistiť stabilitu rastlín uhoriek. Citrusové uhorky sa tiež darí v skleníku.

»Tip:

Citrónové uhorky - chované v vedre - sa musia počas pestovania dostať do plného množstva hnojiva. Do záhradného lôžka postačuje včleniť rohové triesky alebo kompost okolo rastlín iba v prípade potreby.

Akonáhle rastliny začnú rásť ako hady a formovať svoje plody blízko zeme, mali by ste použiť nízku mrežu (mierne pritiahnite výhonky), aby sa plody stali ich. trakcie stratiť. Pod rastlinu môžete umiestniť aj slamu alebo kompost. Ovocie potom môže byť na ňom sucho prospievať.

»Tip:

Ak používate kôru do kompostu, v pôde sa ukladá dostatočná vlhkosť, ktorá sa zase uvoľňuje do rastlín v optimálnych dávkach.

Dôležité: Citrónové uhorky nalievajte vždy správne

Citronové uhorky by ste mali nalievať iba vtedy, keď je to potrebné, pretože príliš veľká vlhkosť uprednostňuje choroby. Pri zavlažovaní sa musíte úplne vyhnúť aj zamrznutiu. Okrem toho by ste nikdy nemali používať citrónové uhorky zhora vody, pretože uhorky ťažko tolerujú vlhkosť listov.

»Tip:

V horúcich dňoch by ste mali citrónové uhorky zalievať ráno a / alebo večer, ak je to možné. Zalievanie na priamom poludňajšom slnku sa neodporúča.

Zber citrusových uhoriek

O citrónové uhorky sa stará približne rovnakým spôsobom ako u bežných uhoriek. Po ich žltom kvete sa tvoria plody, ktoré sú stále zelenej farby a ktoré môžete zbierať od konca júna, od začiatku júla do septembra. Zrelé plody sú zreteľne rozpoznateľné citrónovožltou farbou pokožky.

»Tip:

Ak zozbierate prvé ovocie dostatočne skoro, vytvoria sa nové uhorky. Ak budete úrodu vykonávať aj skoro ráno, zabezpečí sa to uhorky horká bez pretrvávajú.

V čase zberu je citrónová uhorka približne o veľkosti citróna. Nakrájané na jemné plátky (vždy nakrájané citrónové uhorky, ale nie strúhané alebo strúhané), môžete ich použiť na ozdobenie akéhokoľvek jedla - vrátane rôznych dezertov. Citrónová uhorka je tiež ideálnym doplnkom k rybím pokrmom.

Mohlo by vás zaujímať aj:

»Tipy na pestovanie mini uhoriek
»Uhorky rastlín - vám sa páči teplo