Výzdoba

Výsadba a údržba snapdragónov - takto sa to robí

Výsadba a údržba snapdragónov - takto sa to robí


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Chcete vysadiť snapdragóny, ale neviete, na čo si dať pozor? Žiadny problém, pretože vysvetlíme, čo je dôležité.

Snapdragon detail: skutočný pútač! |

Snapragon (Antirrhinum) sa už mnoho desaťročí teší veľkej popularite v celej krajine. Najmä preto, že je to jedna z skutočne nenáročných kvetín a dá sa ľahko pestovať takmer kdekoľvek.

Naši predkovia chovali domáce farmy v poľnohospodárskych záhradách. Jedným z dôvodov bolo samozrejme to, že snapdragóny sú perfektné ako rezané kvety.

Existujú tri typy

Všeobecne sa rozlišuje medzi snapdragónmi medzi menšími trpasličími snapdragónmi, konvenčnými snapdragónmi a veľkými trvalými snapdragónmi.

»Trpasličky:

Trpasličí lúče dosahujú výšku 15 až 20 centimetrov a môžu byť optimálne použité ako okraje postele.

»Tradičné snapdragony:

Konvenčné klzáky dosahujú výšku až 50 centimetrov, a preto sa môžu rátať medzi nízke kríky.

»Trvalé snapdragóny:

Veľké trvalky sú tiež veľmi krásne a môžu dorásť až do výšky 100 centimetrov.

Rastlinné snapdragóny - takto sa to robí

»Výber umiestnenia

Snapdragóny dokážu veľmi dobre zvládnuť všetky pôdy. Jasne uprednostňujú iba slnečné miesto pred mierne čiastočne zatieneným miestom. Snapdragóny sú tiež vhodné na navrhovanie skalky a ako cintorínové rastliny.

Snapdragóny sa dajú ľahko pestovať ako bylinkové rastliny. Vidíte napr. vyzerá obzvlášť krásne v kvetinovej záhrade. Mimochodom, trpaslicové snapdragony sú obzvlášť vhodné na výsadbu balkónov.

"siatie

Na okennom parapete môžete od marca uprednostňovať lejaky alebo ich vysiať priamo do terénu od konca apríla do mája. Malé rastliny sa zvyčajne dobre vyrovnajú s nočnými mrazmi.

Tip:

Od apríla sa v skleníku čoraz častejšie ponúkajú lákavé rastliny (malé bylinné rastliny), ktoré môžete okamžite pestovať vonku.

Pri výseve a výsadbe by ste sa mali vždy uistiť, že jednotlivé rastliny umiestnite v dostatočnej vzdialenosti od ďalšej rastliny, aby ste zabránili tzv. Snapdragonovej hrdzi.

Starostlivosť o snapdragons správne

»Propagovať nový kvet:

Snapdragons kvitnú od júla do októbra v mnohých farbách, ako sú žltá, ružová, biela, oranžová, ružová, červená a fialová - niekedy dokonca viacfarebná. Ak rýchlo roztrhnete kvety, ktoré práve vybledli, nové sa okamžite znovu vytvoria.

"Zavlažovanie:

Počas dlhšieho obdobia sucha musíte rastliny samozrejme zalievať, čím sa musíte úplne vyhnúť zamokreniu. V zásade platí pravidlo, že sa snapdragóny dokážu lepšie vysporiadať so suchosťou ako s vlhkosťou.

"Hnojenie:

Počas rastu by ste mali podľa potreby dodávať lúhovače organickým hnojivom (napr. Kompostom). Prípadne môžete samozrejme aplikovať okolo kvetov aj tradičné kompletné hnojivo. Ale mali by ste šetrne hnojiť.

»Zimná ochrana:

Snapdragóny nie sú vytrvalé! Ich semená kvetín však môžu v zimných mesiacoch ľahko zostať v pôde a na jar sa môžu samy rozvíjať. To však predpokladá, že kvety zostanú v posteli čo najdlhšie.

V opačnom prípade si môžete nechať zimnú zimu spať v skleníku, zimnej záhrade alebo v chladnej miestnosti ako izbové rastliny.Komentáre:

 1. Tianna

  Plne zdieľam tvoj názor. Niečo na tom je a je to dobrý nápad. Som pripravený vás podporiť.

 2. Taryn

  Je mi ľúto, ale podľa môjho názoru sa mýlite. Musíme diskutovať. Napíš mi v PM.

 3. Honovi

  Yes, in due time to answer, it is important

 4. Penda

  Prijímam to s radosťou. Téma je zaujímavá, zúčastním sa diskusie. Spolu môžeme prísť na správnu odpoveď.Napíšte správu