Ponúk

Top 10 najobľúbenejších záhradných nástrojov


Žiadna záhrada bez záhradného náradia! Iste, rýč, motyka a atď. Sú štandardnou výbavou. Ale aké sú najobľúbenejšie záhradné náradie ďalej? Náš top 10 to odhaľuje.

Záhradnícke náradie uľahčujú prácu

Železiarstvo a internetový obchod

Každoročne v marci začína záhradná sezóna. Potom mnoho remeselníkov a hobby záhradkárov hrnú do železiarní znova. Zvyčajne je to lacnejšie prostredníctvom online obchodov, ktoré sa tešia rastúcej popularite. Predovšetkým napríklad Amazon.de. Zobrali sme sa do problémov pri prezeraní zoznamov bestsellerov. Ktoré záhradné náradie sa vyžaduje najmä v online obchodoch? Zistite tu.

Najpredávanejšie záhradné náradie - zoznam 10 najlepších

1. miesto: Teleskopická fréza na burinu Fiskars
2. miesto: Nožnice na trávu a kríky Bosch Isio
3. miesto: Elektrické vyžínače Bosch
4. miesto: Akumulátorový kosačka na trávu Bosch
5. miesto: Gardena štvorcový zavlažovač Aquazoom
6. miesto: Elektrická kosačka na trávu Bosch Rotak
7. miesto: Elektrický tlakový postrekovač Gloria
8. miesto: Univerzálny rozmetávač WOLF-Garten
9. miesto: Záhradnícke záhradnícke nožnice Fiskars
10. miesto: Ručné sprchy Sanifri

1. miesto: Teleskopická fréza na burinu Fiskars

Žihľava, gaučová tráva a púpavy sa v záhradách zriedka vyskytujú. Ich odstránenie je často únavné. Moderné rezačky burín, ako je tento model od Fiscars, sú oveľa pohodlnejšie. Vďaka teleskopickému stĺpu sa nemusíte ani ohýbať. Stačí nastaviť optimálnu pracovnú výšku a vyraziť!

„Fiskars Teleskop Untrautstecher (približne 38 eur)


2. miesto: Nožnice na trávu a kríky Bosch Isio

Kosenie trávnika samo osebe nie je také zábavné, ale skutočnosť, že hrany trávnika musíte ručne odrezať, je asi najhoršia. Pomocou súpravy nožníc na trávu a kríky Bosch Isio môžete túto prácu vykonať okamžite. Pomocou tohto záhradného náradia však môžete do tvaru dostať aj kríky a živé ploty.

»Sada nožníc na trávu a kríky Bosch Isio (približne 65 EUR)

3. miesto: elektrický plotostrihovač Bosch

Ak sa už po rezaní živého plotu už nebudete chcieť obťažovať bolesťou v rukách, je pre vás ten pravý elektrický zastrihávač Bosch. Pretože vďaka ergonomicky dobre usporiadaným spínačom v rukovätiach vám tento záhradný nástroj umožňuje nielen pohodlnú a ľahkú prácu v akejkoľvek polohe, môžete rezanie dokončiť aj v krátkom čase.

»Elektrické vyžínače Bosch (približne 50, - Euro)

4. miesto: Akumulátorový kosačka na trávu Bosch

Orezávanie okrajov trávnika sa pri bežných záhradných záhradkách môže stať únavnou a zdĺhavou úlohou. Túto prácu je možné vykonať oveľa pohodlnejšie pomocou kosačky na trávu, ako je tento model od firmy Bosch. Uvidíte, že vďaka teleskopickej rukoväti a 9-stupňovej rotačnej reznej hlave pre vertikálne kosenie bude orezávanie okrajov trávnika v budúcnosti ešte zábavnejšie.

»Akumulátorový kosačka na trávu Bosch (približne 124 eur)

5. miesto: záhradný postrekovač Aquazoom na námestí Gardena

Väčšina postrekovačov často nefunguje tak, ako chcete. Koniec koncov, postrekovač by mal zalievať celú záhradu, nielen niektoré jej časti. Kto napr. vlastní malú obdĺžnikovú záhradu, záhradný postrekovač Aquazoom na námestí Gardena je to pravé pre neho. Tento štvorcový postrekovač môže postrekovať z 25 metrov štvorcových na maximum 250 metrov štvorcových.

»Gardena štvorcový zavlažovač Aquazoom (približne 35, - Euro)

6. miesto: elektrická kosačka na trávu Bosch Rotak

Aby bolo možné po kosení trávnika kosiť okraje a rohy, ktoré sú pre kosačku neprístupné, je výhodné mať doma zastrihávač trávnika alebo elektrické nožnice na trávu. Nepotrebujete niečo také, pretože táto kosačka už má hrebeň na trávu. Únavné orezávanie okrajov trávnika je s touto kosačkou jednoducho minulosťou.

»Elektrická kosačka na trávu Bosch Rotak (približne 77 eur)

7. miesto: Elektrický tlakový postrekovač Gloria

Tlakové postrekovače, do ktorých musíte pred postrekom chvíľu prečerpávať, sú už dávno v histórii. Tlakový rozprašovač s bezdrôtovým elektrickým čerpadlom, napr. z Glorie ich už dávno nahradili. Samonapúšťanie tu nie je potrebné, pretože zariadenie neustále vyvažuje tlak počas používania, kým nie je nádoba prázdna.

»Elektrický tlakový postrekovač Gloria (približne 35, - Euro)

8. miesto: Univerzálny rozmetávač WOLF-Garten

Ak chcete šetriť čas a úsilie pri rozmetávaní semien, mali by ste určite použiť rozmetadlo napájané z batérie, napr. tento z WOLF-Garten. Výsledok rozmetávania sa stáva rovnomerným a záhradníctvo sa neuskutoční v žiadnom momente. A skvelá vec: Univerzálny rozmetávač WOLF-Garten je tiež ideálny na distribúciu cestnej soli.

»Univerzálny rozmetávač WOLF-Garten (približne 26 €)

9. miesto: Nožnice na vyrezávanie Fiskars

Strihacie nožnice patria medzi pomôcky, ktoré musí mať každý záhradník. Avšak záhradné nožnice na trhu už dávno prestali byť iba bežnými nožnicami. Mnohé tiež prichádzajú s vynikajúcimi funkciami. Takže okrem iného aj záhradnícke záhradnícke nožnice Fiskars. Tieto záhradnícke nožnice majú ergonomicky tvarovanú rukoväť valca, ktorá optimálne podporuje prirodzený pohyb ruky. A vďaka integrovanému prevodovému mechanizmu, ktorý umožňuje použitie všetkých prstov, sa výrazne zvyšuje aj rezný výkon.

»Záhradnícke záhradnícke nožnice Fiskars (približne 21 eur)

10. miesto: Ručné sprchy Sanifri

Pretože nie všetky rastliny tolerujú prúd tvrdej vody, mali by ste si vždy zvoliť ručnú sprchu, ktorá je dodávaná s niekoľkými polohami, napr. ručná sprcha v ruke Sanifri. To ponúka 6 rôznych pozícií: normálny prúd, sprchový prúd, tlakový prúd, hmlový prúd, prúd ventilátora a rozprašovač. Záhradná ručná sprcha Sanifri preto ponúka správny sprej na všetky účely. A skvelá vec: Počas zalievania nemusíte zatlačiť páku / rukoväť, pretože to možno tiež určiť.

»Ručná sprcha Sanifri (cca 14, - Euro)

Záver:

Záhradné náradie má veľký význam v každej záhrade, pretože s nimi môže byť najťažšia práca často vykonaná ľahko a v žiadnom momente. Doma však nenájdete už len klasiku, ako sú záhradnícke nožnice, piky, hrable a podobné výrobky. Koniec koncov, existuje mnoho ďalších pomocníkov, ktorí uľahčujú záhradníctvo. Ako vidíte v tejto desiatke, sú zahrnuté aj zariadenia ako rozmetadlá, ručné sprchy alebo tlakové postrekovače.