Dom a záhrada

Opravte trávnik dlažbou - ako to funguje

Opravte trávnik dlažbou - ako to fungujeWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

S trávnikovou dlažbou môžete ľahko opravovať plešaté miesta na trávniku. Prečítajte si tu presne, čo to je a ako ho správne používať.

Dlažba na trávniku je zmesou granúl

Znovu a znovu, dokonca aj vo veľmi dobre udržiavaných trávnikoch, sa rozprestierajú plešaté škvrny rôznych veľkostí, ktoré rýchlo robia celkový obraz trávnika nevzhľadným. Dôvodom môže byť napríklad krtko, hraboš, moč z mačiek a / alebo psí moč, silné používanie, odstraňovanie buriny, pleseň na trávniku atď.

Ak takéto holé miesta na trávniku alebo škvrny na trávniku nie sú spracované dostatočne rýchlo, v krásnom okrasnom trávniku rastú ďateliny a púpavy. Preto sa v špecializovaných predajniach ponúka mimoriadne efektívny prostriedok, tzv. Trávnik.

»Pozor:

Takýto trávnikový chodník však nie je z dôvodu svojej kúpnej ceny vhodný na vytvorenie celej trávnatej plochy.

Vlastnosti trávnikovej dlažby

Trávniková dlažba je granulátová zmes semien (okrasné semená trávnika), dusíkatých hnojív a zárodočných substrátov, ktorá odvíja svoj plný účinok v spojení s vodou a môže sa dokonca použiť na takmer všetkých povrchoch pôdy.

Dlažba na trávnik je k dispozícii v rôznych baliacich jednotkách (napríklad tu k dispozícii), pričom množstvo približne 3,5 kilogramu postačuje na kompletnú plochu trávnika približne 15 metrov štvorcových. Pri aplikácii granulátu na plešatý bod musíte vždy zabezpečiť, aby nedošlo k nadmernému predávkovaniu.

»Tip:

Môžete tiež použiť dlažbu na trávnik, ak je na trávniku veľa malých plešatých miest kvôli odstráneniu buriny. Potom sa odporúča pravidelné zavlažovanie celého trávnika.

Dlažbu používajte správne

Použitie trávnikovej dlažby je prakticky možné od marca do októbra. Pri dostatočnom zavlažovaní spracovanej plochy je skutočne dobrý výsledok viditeľný už po piatich dňoch. Ako správne používať takzvanú trávnikovú dlažbu:

  1. Z holých plôch odstráňte trávu, ktorá už zomrela.
  2. Vo veľkom množstve odstraňujte plešaté miesta z moču zvierat (odstráňte pôdu, v prípade potreby ju doplňte čerstvou pôdou).
  3. Mierne uvoľnite zem holého miesta.
  4. Naneste dlažbu na trávnik rovnomerne - prihliadajte na pokyny výrobcu uvedené na obale.
  5. Dlažbu trávnika dostatočne zalejte, až kým granule nezmiznú.
  6. Potom, keď sa granule rozžiaria, zalejte trávnikovú dlažbu.

"Dôležité:

Hnojivý efekt trávnikovej dlažby trvá približne 6 týždňov. Preto nie je potrebné ďalšie hnojenie.