Sadenice

Výsadba a starostlivosť o vtáčie kvety - takto sa to robí

Výsadba a starostlivosť o vtáčie kvety - takto sa to robí


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Vtáčie kvetiny pochádzajúce z trópov patria do rodu orchideí. Tu je návod, ako pestovať a ošetrovať vtáčie kvety.
Vtáčie kvety vyzerajú naozaj skvele

Vtáčie kvet s kvetmi môže vylepšiť záhradné postele, ako aj balkóny a terasy. Pretože v záhradníctve sa ponúka nielen pôvodný druh vtáčieho kvetu, ktorý nie je v žiadnom prípade vhodný na chov vo voľnom výbehu, ale skôr rozmnožovaciu formu, ktorá je oveľa robustnejšia. Niekedy tiež vo forme cibule, ktorú musíte na jar na kvetinovom okne predkultivovať.

Niekedy sa však ponúkajú aj pôvodné dovážané rastliny určené na upratovanie, ktoré sa okrem iného dajú umiestniť na zimnú záhradu. V zásade by ste sa mali vždy riadiť nasledujúcimi tipmi na sadenie a tipy na starostlivosť o každý druh kvetov vtákov.

Rastliny vtáčích kvetov

Až 30 centimetrov vysoké vtáčie kvety by sa nemali umiestňovať vonku ani pestovať pred koncom mája (použite sadenice). Pri výsadbe by ste si mali tiež uvedomiť, že výsadbová vzdialenosť k iným trvalkám je približne 10 až 20 centimetrov. Pekný obrázok získate aj vtedy, ak v záhrade vysadíte niekoľko vtáčích kvetov. Výsadbová vzdialenosť by potom mala byť asi 5 až 10 centimetrov.

Niekedy sú vtáčie kvety ponúkané iba ako malé žiarovky - jedná sa o veľkosť jadra jablka. Tieto cibule by ste mali vložiť do vody asi na 15 minút od začiatku marca a potom ich zasadiť špičkou nahor asi 2 centimetre hlboko do hrnca naplneného rastúcou pôdou. Čas klíčenia pri teplote miestnosti je potom asi 5 týždňov.

Samozrejme môžete pestovať vtáčie kvety aj vo vani a od mája ich tiež dať na balkóny a terasy. Použitie špeciálnej orchideovej pôdy je veľmi vhodné pre pestovanie kvetináčov.

Dôležité:

V každom prípade vtáčie kvety vždy potrebujú chránené, čiastočne zatienené, ale zaplavené miesto. Ideálne sú východné až juhovýchodné strany s ranným slnkom.

Od konca júna do septembra spustia skutočný kvitnúci ohňostroj. Filigránsky vyzerajúce biele kvety sa podobajú vtákom v ich tvare, odkiaľ bola pomenovaná rastlina.

Starostlivosť o vtáčie kvety správne

"Casting:

Birdflowers potrebujú minimálnu zálievku. Mali by ste však udržiavať vlhkú pôdu počas celej doby.

"Hnojenie:

Počas vonkajšej fázy alebo od mája do septembra by ste tiež mali vtáčej kvetine poskytnúť každé hnojivo každé 4 až 6 týždňov každé 4 až 6 týždňov.

"Zima:

Vtáčie kvetina nie je otužilá, preto ju musíte každý rok skladovať od jesene (okolo konca septembra) v miestnosti bez mrazu (ak je to možné pri izbovej teplote). Tmavé miesto je na to ideálne, takže môže vstúpiť do určitej fázy odpočinku. Počas tejto doby by ste mali vtáčiu kvetinu občas slabo zalievať.

Predkultivačná fáza sa začína v marci na svetlom okennom sedadle, keď sa z hibernácie prebudí vtáčia kvetina a prvé výhonky sa znova začínajú. Od tejto chvíle by ste mali kvetinu opäť navlhčiť.Komentáre:

 1. Tuzuru

  it doesn't have the analogs?

 2. Renard

  Zasiahli ste známku. Thought excellent, I support.

 3. Voshura

  Be direct.

 4. Moogur

  Clearly, I thank for the information.

 5. Gardami

  Verím, že sa mýlite. Som si istý. Dokážem obhájiť svoju pozíciu. Napíšte mi do PM, dohodneme sa.Napíšte správu