Inštrukcia

Vytvorte ploty na ovocie - takto sa to robí


Chceli by ste vysadiť živý plot? A čo keby si si dal ovocný plot? Máte dve možnosti. Toto sa tu prezentovalo raz.

Ak chcete vysadiť živý plot na záhrade, mali by ste premýšľať o tom, či by ste si mali zvoliť ovocný živý plot. To vám zaručuje krásny kvet každý rok na jar a výnosnú úrodu v lete. Najmä preto, že sú teraz k dispozícii rôzne varianty na navrhovanie zmiešaného plodu.

Dĺžka zaistenia v zásade nezáleží. Pri výsadbe by ste však mali vždy brať do úvahy miestne podmienky pôdy. Musíte si teda zvoliť vhodný druh ovocia.

Skvelá vec, ktorá sa týka plodu: je pomerne nepriehľadná od jari do jesene a dovoľuje zvedavé pohľady do záhrady zvonku v zime, keď stratila svoje listy.

Vytvorte zabezpečenie plodu zo špirály / bobule

Rozlišuje sa predovšetkým medzi plodom živých plotov a / alebo plodom bobúľ. Hrobové ploty sú zvyčajne pomalšie ako ploty. Tu sú uvedené varianty a tipy na udržiavanie ovocného plota.

„Živé ploty Trellis

Výhodu živých plotov espaliera je možné vidieť v skutočnosti, že nerastú tak vysoké (mali by rásť maximálne 2 metre na výšku) ako konvenčné stromy, čím sa zber ovocia stáva oveľa príjemnejším.

Na živý plot môžete použiť nespočetné druhy jabĺk Jablká, hrušky, čerešne a slivky. Na druhú stranu, môžete dosiahnuť exotický ovocný mix výsadbou kivi, broskýň, mirabel alebo marhúľ.

Tip:

Pri pestovaní živých plotov používajte iba vytrvalé rastliny. Ovocie môžete ľahko navrhnúť iba pomocou jedného druhu ovocia alebo farebnej zmesi so vzájomne kompatibilnými odrodami.

Pri výsadbe ovocia mreží alebo živých plotov však musíte vziať do úvahy, že ovocné stromy rastú pozdĺž plotov špirály, ktoré musíte vopred postaviť. Najlepšie je použiť oplotenia, ktoré ťaháte vodorovne pomocou plotov, pozdĺž ktorých sa môžu vetvy ovocia neskôr ľahko vetviť.

»Berry živý plot

Pre huňaté živé ploty môžete pestovať ríbezle s červeným, čiernym a bielym ovocím. Ale čučoriedky, egreše, bobule josta a podobné sú tiež veľmi vhodné na ploty pre bobule. V tejto súvislosti nezabudnite na rakytníka a šípky!

Ak však chcete vysadiť ploty, ktoré rastú čo možno najvyššie, sú k dispozícii maliny, moruše a ostružiny, pre ktoré by ste však mali vziať do úvahy pomoc pri šplhaní - napr. ťahaním drôtov, podobných ovocím mreží. Hrozno je vhodné aj na sezónne nepriehľadnú, ale veľmi rastúcu výsadbu plotov.

Starostlivosť o ploty

"Hnojenie:

Údržba ovocia je pomerne nízka. Na jar a na jeseň by ste mali zaistiť dostatočné množstvo organického hnojiva (kompostu). Alebo môžete samozrejme použiť aj kompletné hnojivo, ktoré je k dispozícii v záhradníckych predajniach, alebo špeciálne hnojivo bobule.

A stromy špirály prirodzene strácajú svoje lístie na jeseň, takže sa môžete ľahko zrútiť okolo stoniek ovocia, aby sa tam hnilo. To má ďalší hnojivý účinok.

"Škodcovia:

Plody by sa mali pravidelne kontrolovať (približne každé 2 až 3 týždne v sezóne), či nie sú napadnuté škodcami, aby ste ich mohli vždy rýchlo ošetriť a nerozšírili sa na iné druhy ovocia. Mali by ste tiež pravidelne kontrolovať svoje živé ploty, či neobsahujú choroby na mäkkom a špirálovom ovocí.

»Rezanie chrbta / horného rezu:

Samozrejme, musíte tiež každý rok znížiť alebo orezať živé ploty, ktoré sa líšia v závislosti od druhu ovocia.