Ponúk

Využite jeseň ovocie - 4 tipy


Pád ovocia s niekoľkými malými hnedými škvrnami nemusí vždy skončiť na komposte. Tu sú 4 tipy, ako môžete použiť jeseň.

Pád ovocia sa dá využiť mnohými spôsobmi

Prvý pád ovocia padá zo stromov začiatkom leta. Dôvodom sú často ľahké búrky alebo červy a prezreté ovocie atď. Zvyčajne však môžete použiť jesenné ovocie ležiace na zemi. Bolo by škoda, keby ste ovocie vyhodili. Preto vám tu predstavíme niekoľko tipov, ako môžete ovocie využívať rozumným spôsobom.

4 tipy na rozumné využitie jeseň

Tip 1 - Ako hnojivo použite padajúce ovocie:

Nezrelé a hnusné ovocie by ste mali priniesť priamo do kompostu, kde sa veľmi rýchlo hnije. Výhoda: keď zhnité, môžete ovocie rozprestrieť na posteliach neskôr (ako jesenné lístie), a tak zásobiť pôdu množstvom cenných živín. Týmto spôsobom môžete vyrobiť cenné hnojivo z jeseň ovocia.

"Dôležité:

Ovocie často priťahuje hmyz na komposte, preto by ste ich mali vo veľkej miere zakryť (napr. Čerstvo pokosenou trávou). Alebo na to môžete použiť špeciálny tepelný kompostér.

Ovocie môžete pochovať aj priamo okolo stromov a živých plotov, aby mohli počas hnilobe čo najpriamejšie uvoľňovať svoje živiny jednotlivým rastlinám. V tomto prípade uvoľňovanie živín obvykle trvá celý rok. Ovocie musíte kopať do zeme tak hlboko, ako je to len možné, aby ho zvieratá znova nevykopali.

Tip 2 - odšťavovanie padajúceho ovocia:

Na konci leta ovocie niekedy spadne do húfov stromov jednoducho preto, že sú úplne zrelé. Väčšinu pádového ovocia môžete stále používať, ak ho vyzdvihnete zo zeme čo najrýchlejšie, aby nezískal hnedé škvrny (tzv. Poklesové jamky). Tieto priehlbiny sa veľmi rýchlo zhnitú, čo robí ovocie nepoužiteľným pre ďalšiu spotrebu.

S týmto ovocím potom môžete napr. choďte do závodu na výrobu džúsu. Je to preto, že na odšťavovanie tiež berú dobre padajúce ovocie. A čerstvá šťava z vlastnej záhrady chutí dvakrát tak dobre.

Tip 3 - ovocie, uhorky atď. Uvarte:

Ak však do svojej kuchyne rýchlo prinesiete jesenné ovocie, môžete z neho samozrejme uvariť aj vynikajúci džem, čatne alebo ovocné pyré. A ak budete chcieť, môžete to dať preč. Takéto domáce dary zo záhrady sú vždy obzvlášť dobre prijímané.

Plody sú samozrejme tiež vhodné na pečenie. Môžete tiež rezať ovocie po kvapkách a umiestniť ho do alkoholu, ktorý sa potom môže použiť na výrobu chutného rumu. Alebo dáte ovocie obvyklým spôsobom. Takže v dome máte vždy vynikajúci kompot.

Tip 4 - Používajte ovocie ako krmivo pre zvieratá:

Ako krmivo pre zvieratá môžete použiť aj dobre padajúce ovocie. A ak nemáte žiadne zvieratá sami, môžete dať aj ovocie. Mnoho zoologických záhrad a niektorí lesníci sú často veľmi vďační kupujúci nespracovaného jesene.

Aj malé organizmy, ako sú veveričky, vtáky a ježkovia, sú z tohto zdroja chutných potravín spokojné. Preto jednoducho vytvorte v záhrade miesto na kŕmenie malých zvierat.