Tipy a triky

Kúpa kosačky - výhody a prehľad tipov na prvý pohľad


Sedieť namiesto tlačenia a ťahania. Takáto kosačka je oveľa pohodlnejšia ako bežná kosačka. Ale nestojí to za každého. Tipy a rady tu.

Kosačky na jazdu sú veľmi pohodlné

Zelené plochy sú súčasťou početných záhrad, pretože pre väčšinu majiteľov záhrad je nevyhnutný dobre udržiavaný trávnik. Krásny trávnik však robí veľa práce, okrem iného je potrebné ho pravidelne kosiť. Toto je úloha, ktorú nemožno podceňovať. Čím väčší je trávnik, tým viac práce vyžaduje kosenie.

Kosenie trávnika môže byť vyčerpávajúce

Vzhľadom na to, že kosenie trávnika môže byť dlhá a vyčerpávajúca úloha, majitelia veľkých záhrad často zvažujú kúpu kosačky na trávu. Nákup je však často podceňovaný. Potenciálni kupujúci často predpokladajú, že k nájdeniu správnej kosačky musia navštíviť železiarstvo len na krátky čas. Realita je však úplne iná.

Ale stojí za to kúpiť si takéto zariadenie vôbec a na čo by ste mali pri nákupe kosačky s motorom venovať pozornosť? Teraz by sme vám chceli toto všetko podrobnejšie vysvetliť.

Výhody pojazdnej kosačky

"Komfort:

Komfort, ktorý ponúka, hovorí predovšetkým o kúpe kosačky na trávu. Je pohodlnejšie riadiť kosačku, ako tlačiť - a čím viac je potrebné kosiť trávnik, tým väčšie je odľahčenie. Nemusíte však nevyhnutne potrebovať veľkú záhradu, aby sa nákup oplatil.

Seniori si túto zmenu obzvlášť cenia. Kosenie s pojazdnou kosačkou stojí menej energie a sľubuje tak lepšiu kvalitu života.

»Kosačky sú univerzálne:

O ďalších akvizíciách môžu hovoriť aj ďalšie oblasti použitia. Ak si zakúpite vhodné zariadenia, takýto traktorový kosačkový traktor môže vykonávať aj iné úlohy. Napríklad veľa modelov sa dá použiť ako rozmetadlá hnojív. Niektorí dokonca ako zametače trávy, napríklad zbierať listy na jeseň.

Mnohé modely sa dajú rozšíriť aj o snežné radlice, aby sa v zime mohli použiť na vyčistenie záhrady a chodníka od snehu.

Ušetrite peniaze pri nákupe kosačky na trávu

Na trhu sú k dispozícii rôzne modely, ktorých rozdiely nemožno brať na ľahkú váhu. Okrem toho nie je možné ignorovať náklady. Kosačky na trávu nie sú kosačky na trávu, ale vozidlá - a práve preto môžete platiť, keď si ich kúpite.

Práve preto, že kvalita prichádza za cenu a dobré kosačky na trávu vytvárajú v niektorých rozpočtoch domácnosti veľkú dieru, potenciálni kupujúci často hľadajú spôsoby, ako znížiť náklady. A to je presne to, čo by ste mali urobiť v prvom kroku. Tu sú dva tipy, ktoré vám môžu ušetriť veľa peňazí:

»Tip 1 - kúpte ojazdenú kosačku:

Typickým opatrením je nákup ojazdenej kosačky. Napríklad portál Truckscout24.de ponúka jednu možnosť. Ak je cena správna a je možné preukázať pravidelnú údržbu, tento variant je veľmi zaujímavý.

»Tip 2 - Nekupujte samohybnú kosačku:

Ako alternatívu k predchádzajúcemu variantu sa tiež odporúča nepoužiť kosačku samostatne. Úspora peňazí s priateľmi alebo príbuznými na spoločné používanie kosačky vám tiež ušetrí peniaze.

Vyberte si pojazdnú kosačku podľa veľkosti trávnika

Teraz, keď ste sa rozhodli, ako získať kosačku, mali by ste uvažovať o správnom modeli. Nie je to tak, že sa jednotlivé modely kosačky líšia svojou konštrukciou. Na prvý pohľad vyzerá väčšina kosačiek veľmi podobná. Najvýraznejšie sú rozdiely vo veľkosti.

Rozdiely sú však výraznejšie, pokiaľ ide o zamýšľanú oblasť použitia. Výrobcovia navrhujú svoje modely pre určité oblasti použitia, ktoré sú v zásade definované ich výkonnosťou. Napríklad trávnaté plochy veľkého parku nemožno vyliezť s pojazdnou kosačkou, ktorá bola navrhnutá pre použitie v menších súkromných záhradách.

Modely ponúkané na trhu sú presne v tomto spektre. Začína sa veľmi malými traktorovými kosačkami, ktoré sú cenovo dostupné pre každého, a končí kosačkami na veľké trávniky. Takéto modely môžu stáť rovnako ako nové kompaktné vozidlá.

"Dôležité:

Aby ste nevykonali zlý nákup, druhým krokom je zistiť, aké požiadavky existujú alebo aká veľká je plocha trávnika, ktorú chcete pokosiť. Okrem toho by ste pri výbere mali vziať do úvahy, aké ďalšie úlohy by ste chceli urobiť s jazdnou kosačkou.

Ak to všetko zohľadníte, výber zariadení sa potom môže veľmi dobre zúžiť. Teraz sa musíte len rozhodnúť, ktoré zariadenie si kúpiť.

Záver:

Ako vidíte, pojazdné kosačky sú veľmi pohodlné, pretože nielen uľahčujú prácu, ale tiež šetria veľa času. Vždy je však dôležité, aby ste pri výbere kosačky vždy dbali na kvalitu ponúkanú. Ak sa len pozriete na cenu, robíte veľkú chybu, pretože práve v tejto oblasti záhradného náradia má kvalita svoju cenu. Prax tiež potvrdzuje, že stojí za to investovať do kvality značky. Vhodné kosačky sľubujú nielen väčší výkon, ale aj výrazne vyššiu úroveň spoľahlivosti a bezpečnosti (7 000 zranených každý rok pri kosení trávnika).

V tejto súvislosti by sme chceli poukázať aj na tému údržby. Niektorí majitelia bohužiaľ často zanedbávajú pravidelnú údržbu kosačky. Je to však mimoriadne dôležité, pretože inak dôjde k výraznému zrýchleniu opotrebenia.

»Tip:

Najlepšie je zvoliť model kosačky, ktorý môže opravovať jedna z miestnych spoločností.