Dom a záhrada

Starostlivosť o čokoládové víno: 6 tipov na starostlivosť

Starostlivosť o čokoládové víno: 6 tipov na starostlivosť


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Čokoládové víno je pre nás stále relatívne neznáme, ale existuje veľa ľudí, ktorí ho už majú doma. Tu je 6 tipov na udržanie čokoládového vína.

Otužilé, exotické čokoládové víno (Akebia quinata), ktoré je odolné voči mínus 20 °, pochádza z Ázie a v našich záhradách je stále do značnej miery neznáme. Preto by sme vám chceli predstaviť túto bizarne vyzerajúcu rastlinu s jemnou vôňou čokolády.

Čokoládové víno alebo horolezecká uhorka / Akebia (Akebia quinata)
Miera rastu:40 - 50 cm za rok
výška:600 - 700 cm
šírenie:40 - 250 cm
Koreňový systém:Flachwurzler
Poloha:Slnko do čiastočného tieňa
poschodie:výživný, hlinitý
Msgstr "Zobraziť viac obrázkov a údajov

Pekné kvety a jedlé ovocie

Plody Akebia quinata sú jedlé V čokoládovom víne sú samčie a samičie rastliny, ktoré sa dajú dobre rozoznať podľa ich rôznych kvetov. Ženské čokoládové víno má fialovohnedú farbu a mužské čokoládové víno má ružové kvety, ktoré sú zodpovedné aj za jeho príjemnú vôňu. Tento kvet je zrejmý veľmi skoro v sezóne, konkrétne od apríla (v závislosti od poveternostných podmienok).

Kvet potom produkuje jedlé plody fialovej až fialovej až svetloružovej farby, ktoré vynikajúco sladko chutia a môžu sa zbierať od septembra do októbra. Preto potrebujú miernu jeseň, aby mohli dosiahnuť svoju optimálnu úroveň zrelosti. Varovanie: nezrelé ovocie je jedovaté!

Samotná rastlina si až do decembra udržuje svoje zelené, skôr filigránsky vyzerajúce lístie. Presne kvôli čokoládovým listom je čokoládové víno tiež listnaté eso alebo lezenie uhorka volal.

Tipy na starostlivosť o lezeckú rastlinu

Tip 1 - miesto / pôda:

Čokoládové víno, ktoré sa ľahko udržuje, má radi slnečné až mierne polotieňové miesto s ílovitou pôdou alebo pôdou bohatou na humus. Zároveň však toleruje pôdu bohatú na živiny, aj keď by ste ju mali pravidelne obohacovať kompostom a / alebo hnojivom.

Tip 2 - nalievanie:

Ďalej potrebuje dodatočnú zavlažovaciu vodu iba počas dlhých suchých období alebo v horúcich dňoch. Vždy by ste sa však mali uistiť, že zavlažovacia voda a dažďová voda okolo rastliny prchajú alebo ľahko presakujú, pretože zamokrenie môže spôsobiť hnilobu koreňov.

Tip 3 - zimná ochrana:

Čokoládové víno je vytrvalé, čo znamená, že iba v zime náročných oblastiach potrebuje zimnú ochranu iba mierne. Tu stačí len hromadu podlahovej plochy s pôdou a / alebo listami.

Tip 4 - vynásobte:

Čokoládové víno môžete znásobiť odrezkami, ktoré si v lete vyberiete z existujúcej rastliny a počas zimy sa budete starať o chladnú izbu. Potom ich môžete uplatniť na nadchádzajúcu jar. (Odkaz na tip: množenie rastlín - 4 techniky)

Čokoládové víno v zásade ponúka aj semená, ktoré by ste mali zasiať vonku začiatkom jesene. Pestovanie čokoládového vína cez semená je však dosť ťažké.

Tip 5 - odrezať:

Po pouhých 5 rokoch už čokoládové víno dosiahlo výšku 6 až 10 metrov a určite sa muselo trochu skrátiť a potom prerezaním nožníc. Nežiaduce výhonky by ste mali vždy znížiť krátko pred čerstvými výhonkami skoro na jar.

Tip 6 - horolezecká pomôcka:

Keďže čokoládové víno je popínavá rastlina, musí mať tiež možnosť vyšplhať sa na pomoc pri šplhaní. Počas prvých rokov by ste však mali slučky jazdiť okolo mreží.

Mohlo by vás zaujímať aj:

"Ivy - klasická lezecká rastlina
„Drobné lezecké rastliny - takto sa to dejeKomentáre:

 1. True

  Certainly, it is right

 2. Faekinos

  I mean, you allow the mistake. Napíš mi v PM.

 3. Vogel

  kde to najdem?

 4. Tyson

  Ospravedlňujem sa, ale podľa mňa sa mýliš. Vstúpte, budeme o tom diskutovať. Napíšte mi do PM.

 5. Polydeuces

  Excuse, that I interfere, but it is necessary for me little bit more information.

 6. Faisal

  Why nonsense, it is ...

 7. Wendlesora

  Very good sentenceNapíšte správu