Kategórie Sadenice

Kvetinový záhon v júli - 4 tipy
Sadenice

Kvetinový záhon v júli - 4 tipy

Nezabudnite na také malé úlohy Kvetinové záhony v záhrade sú niečo naozaj pekné. Musí sa o ne postarať, aby vždy vyzerali krásne. Zistite, čo robiť na kvetinových záhonoch v júli. Nezabudnite na malé práce Akonáhle je sezóna v plnom prúde a počasie je pekné, ste na záhrade každý deň a samozrejme vždy musíte niečo robiť.

Čítajte Viac

Sadenice

Rezané viac kvitnúce ruže

Časté kvitnúce ruže potrebujú prerezávanie Ruže potrebujú prerezávanie, aj keď je niekedy ťažké. Rozlišuje sa medzi jednotlivo kvitnúcimi a viac kvitnúcimi ružami. Pre tých, ktorí nás potešia niekoľkokrát do roka, musíte dávať pozor, aby sa výhony nepoškodili. Na jar vyrežte jednoročné drevo. Ak je to tak, potom nožnice rýchlo vyzdvihnite, najlepšie o niečo skôr.
Čítajte Viac
Sadenice

Starostlivosť o jesenné nadčasy - ako to funguje!

Jesenné nadčasové kvitnutie v septembri Jesenné nadčasové kvitnutie v septembri a často sa mýlia so šafranom. Až do októbra a niekedy aj dlhšie môžu záhradu dodať sviežu farbu, ale jesenné nadčasové sa musíte starať. Je dôležité správne miesto. Herbstzeitóza chce slnečné miesto a leží vo vlhkých a vápenatých pôdach bohatých na živiny.
Čítajte Viac
Sadenice

Správne rezanie sily pre syntézu - tu je návod!

Kvet siasy je vždy na výhonkoch z predchádzajúceho roka. Preto by sa mal ker rezať každý rok na jar po odkvitnutí. Forsythia v podstate kvitne na výhonkoch z predchádzajúceho roka. Preto je na jar po hromade potrebné orezávanie. Poznáme a milujeme forsythia (forsythia), posiate žltými kvetmi, huňaté a rozľahlé pestovanie.Tento kvitnúci ker je známym mnohým fanúšikom záhrad ako zlatý zvon alebo lila.
Čítajte Viac
Sadenice

Thuja zhnedne - 2 tipy

Existuje veľa viny za pôdne huby. Hedges sú tiež veľmi ľahko udržiavateľné. Jednou z rastlín, ktorá je tu zvlášť vhodná, je thuja, ktorá sa tiež nazýva falošný cyprus. Nie je však neobvyklé, že thuja zhnedne. Je jednoduchý, vysadený ako krík, dekoratívny ako v rade ako živý plot.
Čítajte Viac
Sadenice

Tekvica ako liečivá rastlina

Tekvica sa môže používať nielen na varenie. Nie, tekvica je tiež užitočná ako liečivá rastlina. Budete ohromení schopnosťami závodu. Tekvica je tiež užitočná ako liečivá rastlina. Tekvica patrí medzi bobule. Môže vážiť až 100 kilogramov, čo z neho robí najväčší bobuľ na svete.
Čítajte Viac
Sadenice

Hrabete sa ihneď po kosení trávnika?

Ak je trávnik orezaný a nepoužívate žiadny zberný kôš, obráťte sa vždy na hrabnicu. Keď sa kosenie trávnika kosí, bude sa musieť veľa amatérskych záhradníkov opýtať, či je potrebné hrabať. Na otázku nie je možné odpovedať všeobecne, pretože rozhodnutie závisí od rôznych kritérií. Malé výstrižky - nie je potrebné hrabanie Ak existuje iba malé množstvo odrezkov a počasie je teplé a suché, niekoľko výstrižkov môže zostať na trávniku bez poškodenia.
Čítajte Viac
Sadenice

Rezanie ovocia mreží správne prináša veľa ovocia

Šalátové ovocie sa musí rezať pomerne často. V malej záhrade alebo dokonca na balkóne je espalier vhodným riešením. Ovocie špirály však musí byť náležite narezané, aby mohlo rásť priestorovo úsporným spôsobom a tiež prinášať ovocie. Predtým, ako budete môcť ovocie mreží nakrájať vôbec, musíte si nasadiť šplhaciu pomôcku a podľa toho naviazať vetvy.
Čítajte Viac
Sadenice

Tymián, rozmarín a oregano pre stredomorskú kuchyňu

Tymián chutí veľmi dobre, najmä v talianskych omáčkach: Tri bylinky, ktoré by mala mať každá dobrá žena v domácnosti a samozrejme manžel domu vo svojom repertoári: tymián, rozmarín a oregano. Tieto tri druhy bylín sú zvlášť vhodné na ochutenie stredomorských jedál. Tieto bylinky nie sú odolné voči zimným vplyvom, napríklad talianske omáčky získajú skutočný kop s čerstvými bylinkami, vďaka ktorým je omáčka veľmi špeciálna.
Čítajte Viac
Sadenice

Marhule v záhrade - je to možné?

Ak chcete zasadiť a zbierať marhule na záhrade v našich zemepisných šírkach, musí byť pôda veľmi suchá a vzdušná. Možné: marhule v nemeckých záhradách Marhule sú veľmi náročné ovocie. Kladú vysoké nároky na vonkajšiu teplotu a milujú teplé a konštantné podnebie.
Čítajte Viac
Sadenice

Bojujte s omrzlinami

Mrazničky napínajú listy a kvety Už ste niekedy videli napínač mrazy? Ak máte na záhrade ovocné stromy, je celkom možné, že ste sa už zoznámili. Pretože ak sa listy a kvety konzumujú na jar, potom je na vine tento mol.
Čítajte Viac
Sadenice

Mandľové stromy - pekné drevo do záhrady

Mandľové stromy sú ideálne pre predzáhradku, pôsobia nielen svojou krásou a chutným ovocím, ale aj nádhernou vôňou. Mandľový strom v záhrade je šou a hitom. Musíte sa však ubezpečiť, že sa o sadbu dobre staráte a chránite ju pred určitými vplyvmi prostredia, pretože príliš citlivé odrody môžu veľmi rýchlo zomrieť a to by bola hanba.
Čítajte Viac
Sadenice

Minigolf vo vlastnej záhrade

K dispozícii je tiež mini golf na záhrade.Ak máte veľkú záhradu a veľa trávnika, nasledujúci tip je určite veľmi zaujímavý. Ako je to s minigolfom vo vlastnej záhrade? Nefunguje? Samozrejme môžete! Aké vybavenie potrebujete? Každý pozná minigolf. Toto je golfová hra na ihrisku - v malom rozsahu.
Čítajte Viac
Sadenice

Hnojenie ovocných stromov

Skôr ako ovocný strom dokáže rodiť ovocie, musia sa opeľovať kvety. Ovocné stromy sa oplodňujú odlišne v závislosti od odrody. Okrasné jablká Okrasné jablká majú peľ, ktorý je vhodný na hnojenie rôznych druhov jabĺk. Pri väčšej pozornosti na ovocie ako šperky pre okrasné jablká by sa malo pamätať na to, že ušľachtilé odrody sa často neakceptujú ako peľové darcovia okrasných rastlín.
Čítajte Viac
Sadenice

Pripravte letné kvety na kvitnutie

Dahlia v plnom kvete Keď v lete začne kvitnúť záhrada v každom rohu, srdce záhradníka je šťastné. Takto si predstavujete záhradu. Aby letné kvety skutočne kvitli poriadne, môžete ich pripraviť na kvitnutie na jar. Tu sú dva cenné tipy: 1.
Čítajte Viac
Sadenice

Výsadba ovocných stromov - 2 tipy

Záhrada bez ovocných stromov nie je skutočnou záhradou - alebo to vidíte inak? Ovocné stromy tam už musia byť, a preto by ste ich mali zasadiť. Čerešne, jablká, hrušky alebo slivky, ovocie čerstvé zo stromu jednoducho chutí úžasne! Je zábavné zbierať ovocie a občerstvenie z ovocia.
Čítajte Viac
Sadenice

Zbohom na trávnik - verbéna je „v“

Verbena namiesto trávnika Trávnik je bežný vo väčšine záhrad. Ale nie všade rastie, ako by ste si predstavovali. To, čo sa nepáči trávniku, je tieň, pretože je tam vlhký, nerastie tak, ako by mal a môže sa tvoriť aj veľa machov. Príliš veľa slnka nie je vždy výhodou.
Čítajte Viac
Sadenice

2 tipy na starostlivosť o balkónové rastliny

Vyblednuté kvety odstráňte čo najrýchlejšie. Terasy, balkóny a parapety sú stále a častejšie vybavené kvetinovými kvetmi, aby do nich zasadili veľké rastliny a nielen aby si na záhrade vychutnávali nádherné kvety. Ale najkrajšie balkónové rastliny sa stanú nevzhľadnými, ak sa o ne nestaráte.
Čítajte Viac
Sadenice

Prevencia slimákov - 3 tipy

Slimáky v záhrade nemusia byť, okrem burín sú slimáky najväčším nepriateľom záhradného hobby. Môžu sa stať skutočnou nepríjemnosťou. A vám sa to páči na záhradnom bufete: šalát, jahody, jiřiny, plamétky, kvetiny študentov, vlčí bôb - aby sme vymenovali aspoň niektoré z nich. Keď je stôl dobre položený, prichádzajú v húfoch.
Čítajte Viac