Kategórie Sadenice

Rastliny v zimnej záhrade - postele alebo kvetináče?
Sadenice

Rastliny v zimnej záhrade - postele alebo kvetináče?

Postele alebo kvetináče? Máte zimnú záhradu? Je to skvelá vec. Ale ktoré rastliny sa v zimnej záhrade cítia dobre? Postele alebo kvetináče? - Čo je lepšie? Myslíte si, že výsadba zimnej záhrady by bola jednoduchá. Pri rozhodovaní o použití postelí alebo kvetináčov je však dobrá rada drahá.

Čítajte Viac

Sadenice

Thuja zhnedne - na vine je Miniermoth

Ak sa hroty thujy náhle zhnednú, je na vine predovšetkým jedna z nich: listová baníka. Ak tu nezasiahnete a neurobíte niečo, musíte sa starať o svoje thujen. Miner Moth je na vine Ak sa pozriete cez susedné záhrady, určite si všimnete jednu vec: Thujen nájdete všade.
Čítajte Viac
Sadenice

Výsadba pepperoni sami - 3 tipy

Hot Peppers - Prineste horúce korenie do záhrady Máte radi aj horúcu chuť feferóniek? Ak áno, možno ste si mysleli, že budete pestovať papriku sami. Možno ste to dokonca vyskúšali, ale nemali ste šťastie. Ak je to tak, potom bola teplota pravdepodobne príliš nízka, zalievanie príliš nízke alebo nehnojili ste.
Čítajte Viac
Sadenice

Rezané kríky stabilnými výhonkami lešenia

Krík lieskových orechov si vyžaduje osobitnú starostlivosť Rezanie kríkov nie je vždy také ľahké ako pri kríkoch. Tu nemôžete len nasadiť nožnice a začať rezať. Kríky so stabilnou mechanikou lešenia si vyžadujú odlišné zaobchádzanie. Takého kríka môžete spoznať tým, že rastie rázne zo zeme a vytvára kompaktné výhonky, na ktorých potom každoročne rastú kvetinové výhonky.
Čítajte Viac
Sadenice

Reďkovky na jeseň

Reďkev sa dá vysiať vonku až do septembra. Ak teda chcete stále čerstvé reďkovky zo svojej záhrady v októbri a novembri, mali by ste ich teraz zasiať. Uistite sa, že ste si vybrali rýchlo rastúce odrody, aby to tak bolo aj na jeseň. Semená sa vysievajú v rade v hĺbke nie viac ako jeden centimeter.
Čítajte Viac
Sadenice

Presádzanie rastlín v 8 krokoch

Nový kvetináč musí byť vždy o niečo väčší. Presadenie rastlín sa musí naučiť, ale pomocou niekoľkých tipov ho možno uľahčiť. Najmä na jeseň by niektoré rastliny mali dostať novú pôdu alebo väčší hrniec. Než začnete, mali by ste si byť istí, že rastlina musí byť premiestnená, inak by ste pravdepodobne len boli poškodení.
Čítajte Viac
Sadenice

Zber kivi - ako sa to robí!

Kivi musia dozrieť Ak máte kivi na vašej záhrade, zozbierate ju najneskôr v novembri. Kivi však musia dozrieť. Ovocie je stále ťažké pri zbere a ak ho rozrezáte a zjete, rýchlo by ste si všimli, že ovocie je stále nepožívateľné. Čím mäkší, tým sladší.
Čítajte Viac
Sadenice

Ružové poškodenie výhonkov

S hubami z kôry brandy väčšinou pomáhajú iba nožnice, na okvetných lístkoch ruží sú často škvrny. Tieto čierne alebo červené škvrny sa objavujú na hornom aj dolnom okraji. Tieto huby sa však môžu objaviť nielen na listoch, výhonky a konáre nie sú imúnne.
Čítajte Viac
Sadenice

Škodcovia na oleandri

Oleander je nádherná rastlina, ktorá rezá dobrú postavu, najmä v zimnej záhrade. Oleander je však zvlášť citlivý na hmyz, ktorý poškodzuje kvet. Oleander je zvlášť citlivý na drobný hmyz. Chcete na svoj balkón alebo terasu vdýchnuť stredomorské prostredie?
Čítajte Viac
Sadenice

Žaby v záhradnom jazierku - čo robiť s hlukom?

Vďaka šarlatám môžu žaby dosiahnuť až 90 decibelov. Vďaka tomu sú hlasnejšie ako niektoré elektronické nástroje. Iste, v určitom okamihu ste naštvaní. Ale musíte sa s tým vyrovnať? Tí, ktorí vlastnia záhradný rybník, majú v nich väčšinou žaby. Drobné zvieratá v skutočnosti nepredstavujú problém, ale môžu svojimi potraseniami stlačiť nervy majiteľov rybníkov.
Čítajte Viac
Sadenice

Uchovávajte jablká - ako to urobiť správne

Keď je jeseň v plnom prúde, zbierajú sa aj jablká. Ale kam dať všetky jablká? Koniec koncov, nemôžete ich okamžite zjesť ani spracovať. Jablká sa najlepšie skladujú v drevených škatuliach. Jablká sa zvyčajne skladujú veľmi dobre, a preto sú dlhotrvajúce.
Čítajte Viac
Sadenice

Hibernát Canna - ako sa to robí!

Keď ste vysadili jednu alebo viac kanónov, cez záhradu prechádza náznak trópov. Ak chcete, aby budúci rok vyzerali skvele, musíte prezradiť svoju kannu. V zime sa musí v zime uchovávať bez mrazu Canna hibernácia Táto veľká kvetina kvitne v rôznych odtieňoch červenej a má veľké listy pripomínajúce rastliny banánov.
Čítajte Viac
Sadenice

Hnojiť rastliny citrusov - potrebujete veľa železa a vápnika

Mali by ste pravidelne hnojiť svoje citrusové rastliny, aby ste predišli nedostatku živín. Potrebujete veľa železa a vápnika. Musíte oplodniť citrusové rastliny. Citrusové rastliny potrebujú hnojivo. Možno ste tiež jedným zo záhradníkov, ktorí sa chcú do značnej miery obísť bez hnojiva. Ak je to tak, mali by ste si tiež kúpiť rastliny ľahko udržiavateľné, pretože mnohé z nich potrebujú dostatočný podiel živín, ktoré sa, žiaľ, nedajú získať jednoduchým pridaním vody.
Čítajte Viac
Sadenice

Poškodenie rastlín mrazom - čo teraz?

Ak zima náhle spadne, môže to mať fatálne následky. Pretože rastliny, ktoré nie sú odolné, môžu utrpieť škody spôsobené mrazom. Väčšinu času však môžu byť uložené. Potrebujete priniesť črepníkové rastliny, ktoré nie sú odolné vo vnútri. Črepníkové rastliny, ktoré zostanú vonku v lete, sú citlivé na mráz.
Čítajte Viac
Sadenice

Hrabanie lístia - Ako zvládnuť listy

Hrabanie je jednou z najlacnejších metód, záhrada je krásna, ale tiež si vyžaduje veľa práce. Nehovorím vám nič nové. Je tu práca, ktorú chcete robiť, a práca, ktorá je nepríjemná. V prípade mnohých z nich to zahŕňa hrabanie lístia. Závisí to samozrejme od toho, aká veľká je záhrada.
Čítajte Viac
Sadenice

Zimný ibištek - Ako sa to deje

Vložte ibištek do vyhrievanej zimnej záhrady, ibištek je odolná rastlina, a preto nemôže tolerovať mráz. Naučte sa, ako prezimovať svoj ibištek. Zimný ibištek Existujú samozrejme aj odrody ibišteka odolné.
Čítajte Viac
Sadenice

Ovocie v novembri - 4 cenné tipy

Po skončení záhradnej sezóny si môžete myslieť, že v zelenej oáze bude pokoj. Pokiaľ ide o ovocie, ešte stále je toho veľa čo robiť. Šípky sa teraz dajú zbierať v novembri, na záhrade sa nuda nikdy nestane. V novembri sme pre vás pripravili 4 hodnotné tipy.
Čítajte Viac
Sadenice

Vyvarujte sa zamokrenia - vytvorte rybník

Stačí vytvoriť malý rybník Nie každé poschodie je rovnaké v každej záhrade. Existujú pôdy, ktoré pri silných dažďoch vytvárajú zamokrenie. Zistite, ako môžete zabrániť takémuto zamokreniu. Zamedzenie zamokrenia Zamokrenie znamená, že voda nemôže stekať preč kvôli bariérovej vrstve v podlahe a na povrchu sa tvoria kaluže.
Čítajte Viac
Sadenice

Palmy zimnej konope - Chráňte dlane pred vlhkosťou

Konopná dlaň je v záhrade skutočnou exotikou a v zime potrebuje trochu pomoci, aby ju prežila nepoškodená. Pretože exotický nepáči silný mráz vôbec. Konope dlane vydržia teploty až do -25 stupňov Celzia V zime by ste mali priniesť skoro všetky kontajnerové rastliny do interiéru, najlepšie do zimnej záhrady.
Čítajte Viac
Sadenice

Grooming Pansies - Odstráňte zvädnuté kvety

Starostlivosť o macešky je veľmi jednoduchá. Macešky zvyčajne dosahujú výšku iba 15 centimetrov. Aby mohli kvitnúť krásne, musíte sa postarať o macešky. Macešky sú mrazuvzdorné a dodávajú sa v rôznych farbách. Či už sú biele alebo žlté, červené alebo fialové a všetky tóny medzi nimi, tieto kvety vyčarujú farbu na parapete, na balkóne a samozrejme na záhrade.
Čítajte Viac