Kategórie Ponúk


Ponúk

Rastliny a starostlivosť o slané

Fazuľová polievka by samozrejme nemala chýbať. Fazuľa. Ale nie slaný. Toto samozrejme najlepšie chutí z vašej vlastnej záhrady. Starostlivosť o pikantnú zeleninu je veľmi jednoduchá - ak pestujete fazuľu v zeleninovej záhrade, mali by ste zvážiť aj pestovanie pikantnej šťavy (Satureja).
Čítajte Viac
Ponúk

Kôpor má veľa výhod

V bylinkovej záhrade by nemala chýbať jedna vec: hovoríme o kôprom. Koniec koncov, nielen vylepšuje jedlá, ale aj rastie detská hra. Kôpr je prírodná burina - tí, ktorí radi jedia ryby, budú mať v záhrade určite kôpor (Anethum graveolens).
Čítajte Viac
Ponúk

Foxtail - 5 tipov na starostlivosť

Líška je populárna letná rastlina, ktorá sa darí zvlášť dobre vo vaniach, ale aj na balkóne. Vyžaduje si to však správnu starostlivosť. Kvetenstvo pripomína líščí chvost - liška je populárna letná rastlina, ktorá má svoj názov podľa kvetov, ktoré pripomínajú foxtaily.
Čítajte Viac
Ponúk

Orezávanie živých plotov - kedy a ako?

Ak znížite svoje zabezpečenie v nesprávny čas, poškodíte ho iba a dosiahnete opak husto rastúceho zabezpečenia. Zaistenie živých plotov - nie je pochýb. K zníženiu zabezpečenia sa však musí pristupovať rôzne s rôznymi zaisteniami. Opadavé dreviny, ktoré tvoria živý plot, napríklad hrab alebo európsky buk, ako aj zimák zelený, sa v zime, predtým, ako dôjde k upokojeniu vegetácie, dočkajú hlavného rezu.
Čítajte Viac
Ponúk

Vytvorte si vlastnú záhradnú lúku v záhrade

Krokusy sú skoro prvé kvety, ktoré po zime pridávajú farbu záhradám a lúkam. Ukážeme vám, ako si vytvoriť vlastnú šafranovú lúku. Prvé kvetové lúče ako snežienky a krokusy sú prvými poslami jari. Často vás môžu obdivovať, aj keď sneh ešte nie je úplne roztopený.
Čítajte Viac
Ponúk

Odstráňte pahýľ stromu hnilobou

Pařez v záhrade je často nepríjemný a musí ísť. Najšetrnejšie k životnému prostrediu je hnitie, ktoré môžete urýchliť s malými trikmi. Z času na čas musí strom opustiť záhradu. Sawing off je zvyčajne menšie zlo, ale ako sa vysporiadať so zvyšným pahýlom?
Čítajte Viac
Ponúk

Odstráňte vošky - 2 domáce opravné prostriedky

Odstránenie vošiek - téma, ktorá v určitom okamihu ovplyvní každého majiteľa záhrady. Dobré, ak sa môžete spoľahnúť na prírodné domáce opravné prostriedky. Beruška je prirodzeným nepriateľom vošiek - to už určite zažil každý záhradný hobby: tešíte sa z krásnych kvetov a zrazu objavíte malé škaredé príšery.
Čítajte Viac
Ponúk

Odstraňovanie buriny - naše 4 najlepšie tipy

Rúno buriny môže pomôcť Niektorí tvrdia, že všetko, čo rastie v záhrade, je tam odôvodnené. A preto nie je burina u niektorých ľudí odoberaná. Ak ste však pekne položili svoju záhradu, potom je celkom pochopiteľné, že v kvetinovej záhrade netolerujete divé buriny - tak sa s tým vydajte.
Čítajte Viac
Ponúk

Stromy príliš vysoké - čo robiť?

Ak stromy rastú príliš vysoko, a preto ostatné rastliny zbavujú kyslíka a vlastného pohľadu, musí konať odborník. Orežte stromy v čase. Stromy v záhrade alebo na vašom vlastnom vdýchnutí vdýchnu život do oblasti a dodajú jej prirodzený charakter. Obvykle sa pestujú odrody ako gaštan, buk alebo lipa.
Čítajte Viac
Ponúk

Vytvorenie japonskej záhrady - Naše návrhy

Japonské záhrady sú trendy Tvorba japonskej záhrady je medzi milovníkmi záhrad stále populárnejšia. Uprostred farebných kvetov rastú okrem oblastí s štrkom aj umelecky rezané stromy. Všetky rastliny sú nízko rastúce a okrem zvláštnych tvarovaných kameňov tiež poskytujú úhľadne štruktúrovaný pohľad.
Čítajte Viac
Ponúk

Krvácajúce srdce - veľmi špeciálna rastlina

Mnoho rastlín má skutočne mimoriadne názvy. Vieš napr. krvácajúce srdce? Je to krásna kvetina, ktorá po vysadení krásne rastie. Krvácajúce srdce nájdete v mnohých záhradách - Ak počujete meno Bleeding Heart, môžete takmer uveriť, že ide o film alebo názov knihy.
Čítajte Viac
Ponúk

Výsadba kríkov bola ľahká

Kríky sa vysádzajú na jeseň Pri výsadbe kríkov by ste mali venovať pozornosť niekoľkým veciam, ak majú na vašej záhrade dobre rásť. Jeseň je najlepší čas na pestovanie kríkov, aby si mohli rozvíjať svoje korene a rásť pred zimnou prestávkou. Výber umiestnenia a vykopanie otvoru pre výsadbu Existujú však aj ďalšie faktory, ako je poloha alebo otvor pre výsadbu, ktoré je potrebné zohľadniť.
Čítajte Viac
Ponúk

Bojujte s predpínačmi námrazy - lepiace krúžky pomáhajú

Predpínače mrazu jedia listy holé na jar. Najmä na jeseň sa samice napínačov mrazu aktivujú a stúpajú do ovocných stromov. Húsenice potom na jar jedia listy a pôsobia na strom. S napínačmi proti mrazu môžete bojovať ekologickým a efektívnym spôsobom pomocou samolepiacich krúžkov, ktoré sú umiestnené okolo polien.
Čítajte Viac
Ponúk

Výsadba stromčekov - tradičný zvyk

Domček by mal vyžarovať určitú bezpečnosť. Poznáte zvyky výsadby stromčekov? Domový strom alebo ochranný strom by mal dať domu charakteristický charakter a mal by tiež vyžarovať určitú bezpečnosť. Ak ho uvidíte, viete, že ste tu doma.
Čítajte Viac
Ponúk

Premente pieskovisko na skalku

Vyrobte z pieskoviska skalnú záhradu Celé roky slúžil pieskovisko v záhrade deťom ako detské ihrisko. Deti sa však stanú ľuďmi a v určitom okamihu sa pieskovisko stáva zbytočným. Ale čo s tým? Najjednoduchšie je rozpustiť ho a urobiť z neho trávnik.
Čítajte Viac
Ponúk

Tipy na zber ovocia

Nezberajte príliš skoro. Čerstvé ovocie z vašej záhrady je dobrá vec. Pri zbere ovocia je potrebné zvážiť množstvo vecí, aby nedošlo k poškodeniu stromov a aby sa ovocie správne skladovalo počas zimy. Je dôležité, aby ste jablká a hrušky nevyberali príliš skoro. Existujú rôzne odrody, ale je ľahké zistiť, kedy je ovocie zrelé.
Čítajte Viac
Ponúk

Výsadba záhradných orchideí - musíte byť opatrní!

Väčšina ľudí pozná orchidey iba ako izbové rastliny. V záhrade sa však darí aj orchideám. Ale iba vtedy, ak ich vysádzate a staráte sa o ne správne. Medzi najobľúbenejšie záhradné orchidey patrí papuče, ktoré boli kedysi považované za neobrábateľné, a preto boli veľmi drahé.
Čítajte Viac
Ponúk

Tipy pre všetky kvetinové cibule

Chráňte žiarovky pred hlodavcami Pomocou žiaroviek na jar položíte základ kvetinového mora. Aby mohli žiarovky vznášať sa na jar bez zamrznutia, uvádzame niekoľko tipov, ktoré môžete použiť na všetky žiarovky. Pri kúpe by ste sa mali uistiť, že cibuľa je suchá, pevná a hladká.
Čítajte Viac
Ponúk

Rozmnožujte dreviny rozmnožovaním odrezkov

Drevené drevo je zvyčajne naozaj drahé. Preto môže byť užitočné vedieť, ako ho zvýšiť. Napríklad to funguje pomerne ľahko pomocou odrezkov. Krabicové stromy sa môžu množiť pomocou odrezkov. Všetci poznáme strom z krabíc, alebo by sme mali lepšie povedať, že strom z krabíc?
Čítajte Viac