Kategórie Výzdoba


Výzdoba

Vytváranie kompostov - moje tipy

Vo veľkej záhrade je vždy možnosť vytvoriť kompostovú hromadu. Nie je to také ťažké, ak všetko dobre pripravíte. Kompost by sa nemal skladovať dlhšie ako rok - mať vlastnú hromadu kompostu je niečo naozaj v poriadku. Prečo? Pretože ponúka niekoľko výhod!
Čítajte Viac
Výzdoba

Škodcovia na ovocných stromoch

Škodcovia na ovocných stromoch sú pre mnohých hobby záhradníkov ťažké. Náš malý sprievodca vám povie, čo to je a čo môžete urobiť. Ovocie z domácej záhrady je pýchou každého záhradníka. Ale ako populárne sú ľudia, jablká, hrušky alebo čerešne, ovocné stromy sú u škodcov tiež obľúbené.
Čítajte Viac
Výzdoba

Riasy v rybníku? - Tieto tipy vám pomôžu!

Riasy v rybníku nevyzerajú iba neatraktívne, ale môžu poškodiť aj ostatných obyvateľov rybníka. Prečítajte si, čo je potrebné urobiť a čo skutočne pomáha. Pre mnohých majiteľov záhrad je vrcholom súkromný rybník, ale je potrebné ho primerane udržiavať.
Čítajte Viac
Výzdoba

Vyhnite sa poškodeniu krupobitím v záhrade

Krupobitie môže v záhrade spôsobiť veľké škody. Tu nájdete tipy, ako sa vyhnúť najhoršiemu a predchádzať poškodeniu krupobitím v záhrade. Krupobitie môže na vaše rastliny zaťažiť - dobrá nálada o peknom počasí, plnom slnku a horúcich teplotách môže rýchlo prísť, keď sa objaví búrka.
Čítajte Viac
Výzdoba

Ako mesiac ovplyvňuje záhradu?

Početné záhradníci prisahajú na mesiac a iba na záhradu v určitých časoch. Ak tiež veríte v silu mesiaca, mali by ste si ju prečítať tu. Po celé desaťročia ľudia vedeli, že Mesiac určuje ich život, a mnohí záhradníci prisahajú na Mesiac a iba na záhradu v určitých časoch.
Čítajte Viac
Výzdoba

Kríky berry ošetrujte správne

Kríky bobúľ potrebujú správne ošetrenie, aby sa zaistilo, že ríbezle, egreše a podobné medvede každý rok nesie svieže ovocie. Prečítajte si, ako to urobiť tu. Bobuľové kríky, ako sú ríbezle, egreše, maliny alebo ostružiny, prinášajú svoje ovocie na novších výhonkoch, ktoré majú len niekoľko rokov.
Čítajte Viac
Výzdoba

Chytajte pavúky, ale nezabíjajte ich - ukážeme vám ako na to!

Pavúky sú užitočné zvieratá. Vieme, že pavúky sú užitočné zvieratá a nerobia pre vás nič, ale mnohí z nás stále nemajú radi, aby sa k vám priblížili - najmä tí silnejší. Na záhrade sa môžete voľne pohybovať, pretože vás zvyčajne neobťažujú. Keď však hniezdia na terase alebo v záhradnej kôlni, často nemáte na výber, ale utečú a kričia a nájdu odvážneho človeka, ktorý pavúka odstráni.
Čítajte Viac
Výzdoba

Solenie v skleníku - Ako ušetriť rastliny

Neprofesionálne živiny sú často zodpovedné za nadmerné solenie alebo salinizáciu v skleníku. Vysvetľujeme, čo robiť teraz. Vyhnite sa nadmernému soleniu Za nadmerné solenie alebo solenie v skleníku sú zodpovedné rôzne faktory. Na jednej strane existuje veľké množstvo hnojív, ktoré vlastník používa na optimálny rast rastlín.
Čítajte Viac
Výzdoba

Aká je najlepšia výška kosenia pre trávnik?

Aká je najlepšia výška kosenia pre trávnik? Neexistuje univerzálna odpoveď, pretože závisí od rôznych faktorov, o ktorých sa budeme diskutovať tu. Výška kosenia závisí od typu trávnika, nie je možné kosiť trávnik. Ale ktorá výška kosenia je pre trávnik najlepšia?
Čítajte Viac
Výzdoba

Chrličky - dekorácie do záhrady

Chrliče sú skutočne pútavými očami. Už ste niekedy počuli o chrličoch? Ak máte záhradu, tieto mýtické bytosti sa do vás dostanú. Často sa vyskytujú pri fontáňach ako kamenné figúrky, ktoré lákajú vodu. Chrliče sú peknou ozdobou záhrady. Draci, diabli a démoni Kult v posledných rokoch ohromne vzrástol.
Čítajte Viac
Výzdoba

Kvetiny áno, ale nie ovocie

Ak opeľovanie chýba, plody chýbajú. Rôzne rastliny z tekvicovej rodiny, t.j. melón, cuketa a veľa poľných uhoriek, tvoria na jednej rastline samčie aj samičie kvety. Na to, aby sa objavilo ovocie, je nevyhnutné nielen kvitnutie, ale aj opelenie kvetov.
Čítajte Viac
Výzdoba

Zahraničné psy a mačky na záhrade

Pre mnoho mačiek je tŕň v boku Problémom v mnohých obytných oblastiach sú voľne cestujúci psi a mačky. Ak má napríklad sused k dispozícii zvieratá, ktoré sa môžu voľne pohybovať vo svojej záhrade alebo na ulici, môžu sa tieto zvieratá samozrejme dostať aj do vašej záhrady. Psy v záhrade Jedná sa o tŕň na strane niektorých ľudí, najmä ak zvieratá používajú záhradu ako záchod.
Čítajte Viac
Výzdoba

Tipy na starostlivosť o zvončeky

Mnoho z nich pozná zvončeky zo záhrady. Ale v miestnosti sa im darí celkom dobre. Je to preto, lebo zvončeky sa ľahko ošetrujú. Nemusíte toho veľa robiť. Zvonky sú permanentné blooméry - Aj keď zvonček je stálym bloomérom, pri starostlivosti o rastlinu musíte vziať do úvahy niekoľko špeciálnych funkcií.
Čítajte Viac
Výzdoba

Pestujte svoje vlastné semená zeleniny

Každý, kto pestuje zeleninu na záhrade, by mal zeleninu nielen zbierať, ale aj semená. Nemusíte preto kupovať nové semená každý rok. Nemusíte kupovať semená zeleniny. Chutia rajčiaky tento rok obzvlášť dobre? Bolo by skvelé, keby ste tieto chutné paradajky mohli pestovať budúci rok.
Čítajte Viac
Výzdoba

Výsadba čučoriedok - naše tipy

Ak sa potulujete po prírode, tu a tam nájdete čučoriedky. Ale nemusíte to hľadať. Môžete tiež zasadiť čučoriedky vo vlastnej záhrade. Môžete tiež zasadiť čučoriedky do vedra. Tí, ktorí radi jedia čučoriedky (nielen čučoriedky), jedia nielen nízkokalorické, ale aj robia niečo pre svoje zdravie.
Čítajte Viac
Výzdoba

Trávnikové hnojivo - dlhodobé hnojivo pre krásny trávnik

Trávnikové hnojivo je nevyhnutné, ak chcete mať pekný trávnik. Malo by byť oplodnené na jeseň a na jar. Ak hľadáte hnojivo v špecializovaných predajniach, police sú plné až po okraj. Existujú samozrejme rôzne druhy hnojív, napríklad trávnikové hnojivo. Je presne prispôsobený potrebám zdravého trávnika.
Čítajte Viac