Kategórie Záhradné tipy


Záhradné tipy

Vytvorenie zeleninovej záhrady - 7 tipov

Ak chcete hojne žať vo svojej zeleninovej záhrade, musíte to urobiť veľa vopred. Moje tipy uľahčujú prácu a sľubujú dobrý výnos. V čase, keď je zelenina drahšia a nemôžete si byť istí, či sú kontaminované znečisťujúcimi látkami a pesticídmi, je vaša vlastná zeleninová záhrada naozaj zlatá.
Čítajte Viac
Záhradné tipy

Naháňajú krtek - 8 tipov

Krtek je skutočne veľmi užitočný. Avšak, jeho kopca riadiť veľa majiteľov záhrad blázon. Mojich 8 tipov pomôže vyhnať krtek preč. Sú užitočné, sú tiež pekné na pohľad - ale nie vo vašej vlastnej záhrade, prosím! Hovoríme o móloch.
Čítajte Viac
Záhradné tipy

Zalievanie rastlín správne - pár tipov

Zalievanie rastlín znie pre laikov veľmi ľahko. Čo by sa malo pokaziť? Veľa! Dbajte na naše 7 tipov na správne obsadenie. Nepolievajte počas horúceho poludnia! - Voda, rovnako ako rastliny, je nevyhnutná na prežitie. Ste schopní obísť bez určitého množstva času, ale nie dlho.
Čítajte Viac
Záhradné tipy

Strihanie trvaliek - áno alebo nie?

Mali by ste rezať alebo nie? Neexistuje žiadne všeobecné áno alebo nie, ale existujú dva tipy, ktoré vám pomôžu pri rozhodovaní. Delphiniums tolerujú prerezávanie - niektorí tvrdia, že je potrebné rezať trvalky, iní proti tomu radia. Vo vašej záhrade môžete robiť všetko, čo chcete, ale rozumné prerezávanie má zmysel pre väčšinu kríkov.
Čítajte Viac
Záhradné tipy

Údržba kosačky na trávu - 6 tipov

Ak nechcete hádzať nákupné náklady na kosačku z okna, musíte sa o kosačku pravidelne starať. A takto to funguje! Dôkladné čistenie je povinné! - Trávnik je kosený, práca je hotová, končí deň! Bohužiaľ to nie je také jednoduché, ak chcete mať zo svojej kosačky na dlhšiu dobu niečo.
Čítajte Viac
Záhradné tipy

Mnohonásobne broskyne s vlastnými semenami

Násobenie broskyňového stromu z vašich vlastných semien znie najskôr veľmi ťažké. Ale to nie je ono. S trochou trpezlivosti budete tiež úspešní. Skutočné broskyne sa najlepšie rozmnožujú - iba zriedka sa môžu rastliny pestovať z semien jabĺk, čerešní a hrušiek, ktoré neskôr prinášajú aj krásne a jedlé plody.
Čítajte Viac
Záhradné tipy

Udržujte stromy mimo trávy - ako to funguje

U mladých stromov vždy udržiavajte výrezy čisté. Všetci poznáme ovocné stromy, ktoré rastú uprostred lúk a prinášajú hojné ovocie. Mnoho záhradkárov, ktorí to konajú, to tiež chce a do trávnika vloží ovocný strom. Pôda, ktorá po vysadení stromu už nie je trávou, sa potom posype semenami trávy.
Čítajte Viac
Záhradné tipy

Používajte jesenné lístie rozumne

Pre mnohých záhradníkov sú jesenné lístie nepríjemným odpadom. Užitočné sú aj farebné listy. Tu je niekoľko tipov, ako môžete naďalej používať jesenné lístie. Na ochranu pred chladom môžete použiť jesenné lístie. Teploty pomaly klesajú a slnko je slabšie a slabšie.
Čítajte Viac
Záhradné tipy

Spor o vysoké stromy

Vysoké stromy sa môžu stať predmetom kontroverzie. Stromy patria do záhrady, patria do prírody a všetci ich majú radi. Celá vec je však obmedzená, ak má sused v záhrade vysoké stromy, ktoré vďaka svojim tieňom zabezpečujú, že už nebudete mať slnko na svojom vlastnom pozemku. Musia byť dodržané minimálne vôle, a to je ešte horšie, ak tieň nechce rásť alebo sa dokonca zlomí.
Čítajte Viac
Záhradné tipy

Rajčiaky vylejeme na veľa ovocia

Paradajky sú populárne aromatické ovocie. Paradajky je potrebné riediť, aby ste z nich mohli žať veľa. Tu sa dozviete, čo to znamená a ako to funguje. Paradajkové kríky by nemali rásť huňaté Paradajky sa bez záhrady dajú len ťažko predstaviť. Sú chutné, aromatické a medzi nimi osviežujúce občerstvenie.
Čítajte Viac
Záhradné tipy

Oprava plešatých miest v trávniku - 6 tipov

Holé škvrny sa dajú ľahko opraviť, v lete je trávnik zvyčajne veľmi namáhaný, takže sa musí na jeseň zotaviť. Teraz máte možnosť postarať sa o holé miesta na trávniku a opraviť ich. Počasie je ideálne, pretože letné teplo je stále uložené v pôde a na jeseň sa pridáva vlhkosť.
Čítajte Viac
Záhradné tipy

Semená trávnikov nedráždia - 4 príčiny

Semená trávnika neklíčia? To môže mať rôzne príčiny. Tu sa venujeme štyrom najčastejším chybám a dávame tipy, aby trávnik čoskoro vyklíčil. Aby sa trávniku darilo dobre, hrá úlohu niekoľko aspektov - Ak chcete získať nový trávnik, máte na výber, či to budete robiť s trávnikom alebo pomocou konvenčnej metódy, konkrétne siatím trávnatých semien.
Čítajte Viac
Záhradné tipy

Spresnite ovocné stromy

Ovocné stromy môžu byť štepené najlepšie na jar. Nielenže sa musíte náležite starať o ovocné stromy a orezávať ich, tiež ich musíte štepiť, aby priniesli dostatok ovocia. Táto práca však vyžaduje určitý čas. Štepenie ovocných stromov na jar Vo všeobecnosti sa pri štepení dve časti rôznych rastlín zostavia tak, že rastú navždy do jednej rastliny.
Čítajte Viac
Záhradné tipy

Lezenie rastlín na stromoch - nie vždy vhodné

Ivy odoberá vzduch a svetlo zo stromov Určite sme všetci videli veľký strom, ktorého kôra je zarastená brečtanom alebo inou lezeckou rastlinou a často siaha až na vrchol stromu. Vyzerá to veľmi pekne, ale nie všetky lezecké rastliny na stromoch sú vhodné. Pretože to strom môže trpieť.
Čítajte Viac
Záhradné tipy

Lepšie odstráňte sneh zo skleníka

Polia, sklenená strecha a rastliny trpia tlakom, keď je v skleníku sneh. Skleník: sneh musí klesať! Sneh má vysokú hmotnosť az tohto dôvodu je výstavba skleníka veľmi náročná, pretože na ňom leží sneh. Stožiare aj sklenená strecha stonajú pod vysokým tlakom snehu, takže je lepšie odstrániť sneh zo skleníka.
Čítajte Viac
Záhradné tipy

Ruže sa množia odrezkami

Násobenie odrezkov je veľmi jednoduché. Ruže môžu byť veľmi citlivými rastlinami, ktoré je ťažké množiť alebo vylepšovať. Obzvlášť záhradné centrá majú tendenciu rafinovať rastliny. Existuje však aj iná možnosť, a to, že sa ruže množia odrezkami. Rozmnožovanie odrezkov je však oveľa ľahšie uskutočniteľné ako vylepšovanie.
Čítajte Viac