Kategórie Inštrukcia

Rastlina a starostlivosť o jazmín - takto sa to robí
Inštrukcia

Rastlina a starostlivosť o jazmín - takto sa to robí

Keď jazmín kvitne v záhrade, je vo vzduchu sladká vôňa. Zistite tu, ako sa pestuje jazmín a stará sa oň. Jasmín vonia nádherne Počas miernych letných večerov je zvodná vôňa jazmínu obzvlášť dobre vnímaná, preto mnohí často pestujú túto lezeckú rastlinu v vedre a umiestnia ju blízko terasy a na balkón.

Čítajte Viac

Inštrukcia

Likvidácia záhradného odpadu - 6 tipov

Ak chcete dobre udržiavanú záhradu, musíte ju pravidelne likvidovať. Na tento účel si môžete vytvoriť svoj vlastný kompost, ale aj tu musíte postupovať podľa niekoľkých tipov. Najlepšie je mať dva nádoby na kompost. V jednom môžete zhromaždiť všetok odpad a potom ho umiestniť do druhého kompostu.
Čítajte Viac
Inštrukcia

Jesenný šafran

Kvet, ktorý sa spája s jarom, je šafran. Je to takpovediac predzvesť jari, keď od marca, niekedy aj od februára, vystrelí svoju drzú hlavu zo zeme, aby zistila, kedy konečne príde jar. Ale sotva niekto pozná jesenného šafranu.
Čítajte Viac
Inštrukcia

Takto rastú stromy - 2 tipy

Ak je to potrebné, zviažte strom pevne. V zásade stromy vždy rastú rovno nahor. Iba ak je strom tlačený inými rastlinami alebo je v tieni, hoci potrebuje veľa slnka (najmä u mladých rastlín), môže sa strom nakloniť krátko po výsadbe.
Čítajte Viac
Inštrukcia

Hnoj z koňa pre chladný rám - najlepšie kúrenie

Konský hnoj je považovaný za najlepší „vykurovací materiál“ pre chladný rám Konský hnoj je považovaný za najlepší „vykurovací materiál“ pre chladný rám, pretože rozklad hnoja vytvára teplo prostredníctvom baktérií. Toto teplo pomáha pestovať zeleninu začiatkom roka. Kôňový hnoj je k dispozícii ako balenie v akejkoľvek škôlke alebo v záhradnom veľkoobchode.
Čítajte Viac
Inštrukcia

Vytvorte trávnik v 6 krokoch

Správny čas na vytvorenie trávnika od nuly je na jar v období od marca do apríla. Ale v lete môžete stále začať siatie a vytvoriť nový trávnik. Príprava na budúci trávnik je však veľmi dôležitá. Iba ak je pôda dobre pripravená, môže trávnik rásť a prosperovať.
Čítajte Viac
Inštrukcia

Výsev petržlenu, ale kedy?

Petržlen môže pestovať každý. Dokonca aj tí, ktorí vôbec nemajú záhradu. Kedy je na to ten pravý čas? Na jar alebo v lete? Petržlen je bylina, ktorú radi používame v šalátoch a omáčkach alebo posypeme chlebom a maslom. Chutí dobre a je prirodzene zdravý - kto by si myslel.
Čítajte Viac
Inštrukcia

V skleníkoch nie je číre sklo

Zimné záhrady sú často vyrobené z číreho skla. Logicky, chcete sa pozerať von. Číre sklo sa však vždy ponúka v skleníkoch a tam je viac ako nepriaznivé. Príliš veľa slnka poškodzuje rastliny. Existuje dôvod, prečo je tu sklo zvyčajne mliečne, nepriehľadné.
Čítajte Viac
Inštrukcia

Aby rezané kvety zostali dlhšie čerstvé - 6 tipov

Rezané kvety môžete udržiavať čerstvé pomocou niekoľkých trikov. Je dôležité rezať kvety vo vašej vlastnej záhrade tak, aby kvety zostali vo váze obzvlášť dlho. Kvety by sa nikdy nemali rezať na horúcom poludňajšom slnku, pretože stonky kvetov sú veľmi rýchlo vystavené nedostatku vody, čo znižuje životnosť kvetov.
Čítajte Viac
Inštrukcia

Opuncie kaktus - ako to funguje

Exotické kaktusy pichľavé hrušky sú ľahko ošetriteľné rastliny, ktoré kladú malé nároky. Aj množenie rastlín je ľahké. Máte dve možnosti. Kaktusy majú jednu veľkú výhodu: ľahko sa udržujú, nenáročné a tiež vyzerajú zaujímavo. Potrebujú tiež málo vody.
Čítajte Viac
Inštrukcia

3 tipy, aby lekná kvitli krásne

Lekná potrebujú hlbokú vodu, rybník v záhrade je úžasný. Nielen že priťahuje zvieratá, ale je tiež perfektný ako dizajnový prvok a je toho veľa, čo môžete urobiť pre skvelý vzhľad. Ešte krásnejšie je, keď zasadíte lekná, ktoré používajú ich kvety, aby premenili vodnú hladinu na farebné more kvetov.
Čítajte Viac
Inštrukcia

Nalievanie ríbezlí - prečo?

Ak pramienok ríbezlí môže mať veľa dôvodov a záhradkári, ktorí konajú záľuby, musia pozorne sledovať svoje kríky, aby túto situáciu napravili. Rybíz má tú vlastnosť, že sa mu vždy páči, keď je hnojenie kvetov nedostatočné. Rôzne druhy ríbezlí tiež závisia od opelenia včely.
Čítajte Viac
Inštrukcia

Rastlina pažítka medzi kvetmi

Pažítka sú skvelým doplnkom, pokiaľ ide o pažítka, každý si najskôr ako na kuchyňu všimne, že môžete ochutnať pažítka. Môžete ho tiež jesť surové, dať do šalátov alebo posypať chlebom a maslom a pichľať medzi kvetmi.
Čítajte Viac
Inštrukcia

Rastliny nemusia vždy rásť na zemi

Buďte kreatívni! Záhrada nie je nikdy dokončená. Aj keď sú všetky postele husto vysadené a v skutočnosti už nie je dostatok miesta, stále nájdete niečo, čo záhrade poskytne nové aspekty. Stačí ísť o jedno poschodie. Rastliny nemusia vždy rásť na zemi. Existuje mnoho spôsobov, ako umiestniť kvety na zasadené postele.
Čítajte Viac
Inštrukcia

Podlaha prvosenka - krásny trvalka na leto

Podlahové prvosienky sa zvyčajne osievajú samy. Poloha by mala byť pekná a vlhká, ak je k dispozícii pri záhradnom rybníku. Každý záhradník pozná prvosienky a pravdepodobne ich má niekde na záhrade. Ale čo stupňovitá prvosenka? Nie každý ich ešte pozná, takže by ste sa mali bližšie pozrieť na veľkú trvalku na leto.
Čítajte Viac
Inštrukcia

Tri najčastejšie choroby ruží

Hviezdne sadze sú jednou z najbežnejších ružových chorôb, ruža je krásna a ozdoba v každej záhrade. Ruže si však vyžadujú veľkú starostlivosť a sú náchylné na choroby. Tu je malý zoznam najbežnejších chorôb u ruží: Múčnatka: Náter je biely a ovplyvňuje hlavne tipy na výhonky a mladé listy.
Čítajte Viac
Inštrukcia

Rezané kríky začiatkom leta

Kríky a kríky, ktoré kvitnú na jar, by sa mali rezať začiatkom leta, najlepšie krátko po odkvitnutí. Prečo? Môžete ich nechať rásť? Samozrejme môžete tiež, ale riskujete, že kríky produkujú menej kvetov rok čo rok, a tak sa stanú stále hustejšími, ale už viac nevykazujú nádheru kvetov.
Čítajte Viac
Inštrukcia

Výsadba chrenu na záhrade - ako to funguje!

Chren je dnes v každej záhrade nevyhnutnosťou. Koniec koncov, nielen vylepšuje jedlo, ale má aj liečivý účinok. Kultivácia je navyše detskou hrou. Čerstvý chren je skutočne pikantný Chceli by ste na záhrade vysadiť chren? To by nemal byť problém, ak by ste venovali pozornosť niekoľkým malým veciam a zaobchádzali ste s chrenom, ako je opísané tu.
Čítajte Viac
Inštrukcia

Pleť pravidelne pre zdravé rastliny

Pravidelne odstraňujte burinu Ak chcete mať zdravé a krásne vyzerajúce rastliny, mali by ste si pravidelne pripomínať burinu. Nielen to má niečo spoločné s vizuálne krásnym výhľadom na dobre postaranú posteľ, ale tiež s tým, že kvety a spol. Nezomierajú, pretože ich vytesňujú buriny.
Čítajte Viac
Inštrukcia

Aké jablko sa pestuje?

Jablká sú veľké, jablone sa nachádzajú v mnohých záhradách. Teraz by ste mohli predpokladať, že nezáleží na tom, aké jablko ste rastlín. Jablká určite rastú všade rovnako dobre. Ale to zďaleka nie je pravda. Existujú veľké regionálne rozdiely. Rozdiely v severných a južných jablkách sú na jednej strane slnečné, ale na druhej strane vlhké.
Čítajte Viac