Kategórie Inštrukcia

Mäta pieporná lepšie v kvetináči ako v záhrade
Inštrukcia

Mäta pieporná lepšie v kvetináči ako v záhrade

V bylinkovej záhrade by mäta nemala vôbec chýbať. Koniec koncov, nielen dobre vonia, ale tiež vylepšuje jedlá a dá sa tiež použiť na prípravu chutného čaju. Pepermintová sa lepšie uchováva v kvetináčoch. Pepermintová je vhodná nielen na pridávanie do dezertov, samozrejme ju môžete tiež pripraviť na čaj mäty piepornej alebo si jednoducho vychutnať nádhernú vôňu.

Čítajte Viac

Inštrukcia

Pena na rastlinách

Na gombíku lúky vytvára penová cikáda - Všimli ste si niekedy peny pokrývajúce listy, stonky a stonky kvetov alebo kríkov? Určite ste už videli penu ako je táto a pýtali ste sa, čo by to mohlo byť.
Čítajte Viac
Inštrukcia

Keď sa zem prehne

Kvety sa musia opätovne vysadiť. Poznáte tento fenomén? Najkrajšie rastliny sú v kvetinovej záhrade a zrazu sa pod nimi zem klesá. Rastliny šmýkajú a visia v posteli skosené. Na záhrade by ste mohli predpokladať, že ide o hraboše, ktoré podkopávajú lôžko a posúvajú sa po zemi.
Čítajte Viac
Inštrukcia

Koncom leta pestujte živé rastliny

Ak plánujete na záhrade vysadiť vždyzelený živý plot, mali by ste to urobiť koncom leta. Môže sa začať koncom augusta. Mal by sa však dokončiť do polovice septembra. Vždyzelený živý plot, napríklad tuja alebo vavrín, má tú výhodu, že nestráca svoje lístkové šaty, a preto tiež vyzerá v zime krásne.
Čítajte Viac
Inštrukcia

Heather kríky musia byť orezané

Heather sa často nazýva heather, v každej záhrade nájdete heather kríky, ktoré sa tiež nazývajú heather. Existuje často pestrá zmes letného a zimného vresu. Letné vres kvitne od augusta do studne do októbra. Zimný vres poteší záhradného hobby od decembra do marca.
Čítajte Viac
Inštrukcia

Koruna slávy - kvety ako koruna

Každý, kto chce do záhrady priniesť skutočnú krásu, je dobre informovaný s korunou slávy. Atraktívna kvetina si však vyžaduje určitú starostlivosť. Koruny slávy kvitnú fantasticky krásne Koruna slávy (Gloriosa superba), tiež nazývaná Gloriosa, žije až do svojho názvu! Ich kvety sú úžasné na pohľad, pretože v skutočnosti pripomínajú korunu.
Čítajte Viac
Inštrukcia

Jedovaté rastliny v záhradách - mali by ste ich poznať 7

Eisenhut je jednou z najotrávnejších rastlín v Európe, sú krásne, ale v nich je niečo nebezpečné: jedovaté rastliny sa v nemeckých záhradách vyskytujú stále častejšie. Zvyčajne to nie je problém, ak postupujete opatrne. Ak však deti žijú v domácnosti, mali by ste sa bez týchto rastlín obísť alebo ich vychovávať dostatočne skoro.
Čítajte Viac
Inštrukcia

Polievanie citrusových rastlín - 4 dôležité tipy

Už žiadne zrolované listy a sušené ovocie: pri správnom zalievaní sú vaše citrusové rastliny vždy zdravé a produktívne. Citrusové rastliny nepotrebujú veľa vody V zásade sú citrusové rastliny v našich zemepisných šírkach stále populárnejšie. Väčšina z týchto atraktívnych rastlín je umiestnená v vedre na balkóne alebo na záhrade počas teplej sezóny.
Čítajte Viac
Inštrukcia

Záhradné ozdoby - ako nastaviť špeciálne akcenty

Najkrajšie šperky v záhrade sú samozrejme rastliny a kvety, ktoré kvitnú v tých najúžasnejších farbách. Čo by však bola záhrada bez rôznych záhradných ozdôb? Kamenné figúry prichádzajú medzi záhradné rastliny zvlášť krásnym spôsobom, rovnako ako u ľudí, ktorí sa radi zdobia retiazkami, náušnicami a brošňami, je záhrada s rôznym príslušenstvom ešte efektívnejšia.
Čítajte Viac
Inštrukcia

Správny výklad chorôb rastlín - 8 dôležitých charakteristík

Listy hovoria svojím vlastným jazykom, najmä keď sú choré. Pomocou našich funkcií môžete správne interpretovať choroby rastlín. Rôzne choroby je možné interpretovať na základe listov. Tu je 8 charakteristík, ktoré vám pomôžu interpretovať: Ak sa listy stromov menia na žltozelené a hnedé škvrny súčasne, je na vine nedostatok horčíka.
Čítajte Viac
Inštrukcia

Maliny - viac výnosov vďaka správnej výsadbe

Viac malínového výnosu s týmito trikmi Maliny sú sladké dobroty, ktoré sa každému páčia. Preto by nemali chýbať v žiadnej záhrade. Maliny sú tiež veľmi nenáročné, rovnako ako slnko a inak vyžadujú malú údržbu. Napriek tomu sa môžete ubezpečiť, že maliny vám poskytnú ešte väčší výnos, ako zvyčajne.
Čítajte Viac
Inštrukcia

Výsadba trvaliek - takto sa to robí

Každý hobby záhradník by rád videl kvitnúcu trvalú hranicu so zdravými rastlinami. Ale nemusí to byť želanie. S trochou zručnosti môžete získať takúto posteľ plynulo. Kolumbia je obzvlášť vhodná na pestovanie na jeseň, výsadba trvaliek v skutočnosti nie je čarodejníctvo. Je však potrebné zvážiť niekoľko dôležitých bodov.
Čítajte Viac
Inštrukcia

Skladujte vlašské orechy - takto sa to robí

Vlašské orechy z vášho vlastného stromu sú jednoducho chutné. Ale ak chcete mať niečo z čerstvosti po dlhú dobu, musíte ho správne skladovať, inak sa začnú plesňovať. Vlašské orechy sú stabilné už niekoľko mesiacov. To, že na záhrade môžete nazvať vlastný orech, je niečo zvláštne. Od polovice septembra dostanú fanúšikovia vlašských orechov svoje peniaze.
Čítajte Viac
Inštrukcia

Starostlivosť o mučenky - kvetina pre zimnú záhradu

Mučenky sú populárne lezecké rastliny, ktoré sú dosť nenáročné. Potrebujú však malú starostlivosť, aby mohli dobre rásť a naďalej vytvárať krásne kvety. Vášeňové kvety nedokážu odolať mrazu Vášeň je lezecká rastlina, ktorej kvety môžu dorásť až do veľkosti osem centimetrov a môžu mať bielu, červenú alebo fialovú farbu.
Čítajte Viac
Inštrukcia

Urobte záhradný rybník zimnou izoláciou - takto sa to robí

Hneď po príchode jesene dôkladne zlikvidujte záhradný rybník a takmer môžete cítiť zimu. Potom by ste mali záhradný rybník pomaly chrániť pred zimou. Listy podporujú rast rias Najlepšie je, aby ste svoje záhradné jazierko chránili pred zimou, keď stromy spadnú z listov, pretože zvyšky listov a rastlín vo vode podporujú rast rias - dokonca aj v tomto ročnom období.
Čítajte Viac
Inštrukcia

Pestovanie rastlín baklažánu - takto sa to robí

Rastliny baklažánu by ste mali začať pestovať v januári. Vždy ste chceli pestovať baklažány? Mnohí boli trpko sklamaní, keď sa ich snažili zasiať do záhrady. Baklažány sú horúčkou rozmaznávané, nie je divu, pretože baklažány v našich zemepisných šírkach rastú vo voľnej prírode veľmi zle.
Čítajte Viac
Inštrukcia

Rastliny do kúpeľne - 5 rastlín

Štastná rastlina vyzerá obzvlášť pekne, kúpeľňa je miestnosť, kde je často vysoká vlhkosť. Ktoré rastliny sú preto vhodné do kúpeľne? Okorenujte si kúpeľňu Ak chcete okoreniť svoju kúpeľňu niektorými rastlinami, existuje tu veľa rôznych možností.
Čítajte Viac
Inštrukcia

Výsadba žiaroviek - pokyny krok za krokom

Keď si ich kúpite, dávajte pozor na pevné žiarovky: na jeseň žiarovky jarných kvetov prichádzajú na zem, na jar jesenné kvetiny. Ak chcete zasadiť kvetinové cibule, je treba zvážiť niekoľko vecí. Výsadba žiaroviek Pri kúpe venujte pozornosť pevným žiarovkám. Za žiadnych okolností by ste nemali kupovať mäkkú, plesnivú alebo hnijúcu cibuľu.
Čítajte Viac