Kategórie Starostlivosť

Terakotové figúry zdobia záhradu
Starostlivosť

Terakotové figúry zdobia záhradu

Terakotové figúrky robia zo záhrady niečo veľmi zvláštne. Existujú určité veci, vďaka ktorým je záhrada naozaj stojí za to ju vidieť. Čerešnička na torte, aby som tak povedal. Patria sem napríklad krásne terakoty. Terakotové figúry zdobia postele a robia zo záhrady niečo veľmi zvláštne.

Čítajte Viac

Starostlivosť

Na záhrade používajte dažďovú vodu

Mnoho záhradkárov sa obáva, že náklady na zavlažovanie idú nad ich krky. Prečo si jednoducho neberieš dažďovú vodu? Aké počasie bude v lete čakať? Niekedy prší ako vedrá, potom nasleduje ďalšie suché obdobie. Faktom je, že vaša záhrada potrebuje zalievať.
Čítajte Viac
Starostlivosť

Záhradný plán - prečo by ste si ho mali vytvoriť!

Vytvorenie záhradného plánu má zmysel. Tu nájdete, prečo používam záhradný plán a s ktorým softvérom 3D záhradného plánovača pracujem. Záhradný plán pomáha určiť rastliny - Najprv som sa v rodine usmial, že som si sadol k počítaču, zostavil plán našej záhrady a do nej nakreslil rastliny a kvety.
Čítajte Viac
Starostlivosť

Suché kvety a použitie ako dekorácia

Chceli by ste si vychutnať kvety záhrady po celý rok? Potom jednoducho vysušte kvety! Z tohto môžete vykúzliť krásne ozdoby. Záhrada ponúka v lete veľké množstvo kvetov a odhaľuje mnoho rastlín. Tento kvet môžete zachovať aj na jeseň alebo v zime sušením kvetov a kvetov.
Čítajte Viac
Starostlivosť

Boj proti žihľavy - ako to funguje

Existujú buriny, ktoré je možné tolerovať, a tie, ktoré sa môžu stať skutočným tŕňom v boku. Tieto zahŕňajú napr. Žihľavy, pretože môžu byť dokonca bolestivé. Žihľava bodliaková je veľmi tvrdohlavá - burina nemusí vždy znamenať, že tieto rastliny sa musia zo záhrady odstraňovať len preto, že nemajú krásne kvety alebo sú zámerne vysadené.
Čítajte Viac
Starostlivosť

Používajte žlté tabule proti hmyzu - ako to funguje

Žlté alebo lepiace dosky veľmi dobre pôsobia proti nepríjemnému hmyzu. Tu vám povieme, ako nalepiť nálepky. Najmä v lete môžete okolo záhradných rastlín bzučať nespočetné množstvo hmyzu. Mnohí sa neobťažujú, ale existujú aj také druhy ako je cikáda, ktoré môžu spôsobiť značné škody na rastline.
Čítajte Viac
Starostlivosť

Rastliny pre tieň

Tieňové postele sú pre hobby záhradkárov vždy malou výzvou. Koniec koncov, ktoré rastliny rastú v tieni? Nerobte chybu, pretože ich je dosť. Líška prospieva dobre v tieni - v našej záhrade máme posteľ, ktorá počas dlhého dňa nedostane jediný lúč slnka.
Čítajte Viac
Starostlivosť

Kedy je tekvica zrelá?

Pestovanie tekvica samo osebe nie je také ťažké. Zdá sa však, že pre väčšinu ľudí je oveľa ťažšie rozpoznať, kedy je tekvica zrelá. Existujú jasné náznaky. Žiadne zelené škvrny? Potom je tekvica zrelá! Tekvicové rastliny sú veľmi populárne v mnohých záhradách. To nie je prekvapujúce, pretože vyzerajú dobre a môžu sa použiť na vykouzlenie tých najchutnejších jedál.
Čítajte Viac
Starostlivosť

Rezané drevo - musíte tomu venovať pozornosť

Najlepšie je rezať zimostráz od marca do septembra, či už ako živý plot alebo osamelý. Existuje niekoľko vecí, ktoré treba zvážiť pre dokonalý tvar. Či už stojíte sám alebo ako živý plot, zimostráz (Buxus sempervirens) sa často vyskytuje v nemeckých záhradách. Krabica patriaca do rodiny Buxaceae je veľmi pomaly rastúca rastlina - takže ak rýchlo očakávate veľký strom, nebudete tu šťastní.
Čítajte Viac
Starostlivosť

Lístie zo susedného majetku - kto má pravdu?

Listy sa môžu rýchlo stať sporným bodom. Nanešťastie sú susedské spory čoraz častejšie. Najmä ak máte záhradu a váš sused robí veci, ktoré vám nevyhovujú - alebo naopak. Súdy sa s takýmito maličkosťami musia zaoberať každý deň. S konverzáciou by ste mohli veľa urobiť.
Čítajte Viac
Starostlivosť

Zberajte bylinky správne

Najlepšie je vždy zbierať bylinky tesne pred kvetom. Môžeš urobiť niečo zle pri zbere bylín? Možno nie zlé, ale existuje niekoľko tipov, ako z bylín viac vyťažiť. Byliny sa môžu v zásade zbierať po celý rok. Zber bylín pred kvitnutím Byliny sú obzvlášť chutné pri zbere tesne pred kvitnutím.
Čítajte Viac
Starostlivosť

Premiestniť mravce a nezabíjať ich

Mravce sú veľmi užitočné v záhrade, rovnako ako všetko v záhrade, mravce sa môžu pohybovať. Áno, čítate to správne. Občas sa stáva, že malé zvieratá sa šíria na miestach, kde ich jednoducho nemôžete použiť. Potom sa mnohí uchýlia k jedu mravcov, jedlej sódy alebo horúcej vode do mravcovej budovy.
Čítajte Viac
Starostlivosť

Foxglove - 4 osobitosti, ktoré by ste mali vedieť

Foxglove je typická záhradná rastlina. Ale rovnako krásny ako náprstok, musíte venovať pozornosť niekoľkým veciam a predovšetkým by ste mali poznať vlastnosti. Líška, latina pre digitalis, je veľmi pekná rastlina, na ktorú sa treba pozrieť. Najmä kvety s nádhernými farbami dodávajú každej záhrade jarný vzhľad.
Čítajte Viac
Starostlivosť

Chryzantéma hrdza - Ako bojovať proti škodcom

Chryzantémová hrdza je škodcom chryzantémy, ktorý sa usadzuje na listoch vo forme zelenkavo-bielych alebo žltých škvŕn. Na záhrade by nemal chýbať „cisársky kvet“, chryzantéma. Ako rušný jesenný kvet je rovnako obľúbený ako mečík. Biela chryzantémová hrdza je škodca, ktorý môže poškodiť chryzantému.
Čítajte Viac
Starostlivosť

Nevyberajte žiarovky

Nevykopávajte jarné žiarovky Po dlhej zime sa všetci tešíme na jar a na prvé jarné poslovia, ktorí konečne na jar zazvonia s tulipánmi, narcismi a narcismi. Našťastie, ak ste na jeseň rýchlo vykopali žiarovky do zeme na zemi.
Čítajte Viac