Kategórie Starostlivosť

Kari bylina: tipy z pestovania do zberu
Starostlivosť

Kari bylina: tipy z pestovania do zberu

Ak máte radi karí, máme pre vás len to pravé. Povieme vám, ako pestovať, ošetrovať a zbierať kari bylinu. Kari bylina je už mnoho storočí známa ako korenie a kari, pôvodom zo Stredomoria, nás očarí veľmi príjemnou vôňou kvetov, ktorá nám okamžite pripomína najjemnejšie orientálne jedlá.

Čítajte Viac

Starostlivosť

Čo robiť, keď kosi rozsekajú kvetiny šafranu?

Kosi radi nasekajú šafranové kvety a keď kvetia krokusy, majú kosu zvláštne zamestnanie. Nie je neobvyklé, že kosi kosia kvetiny šafranu. Dôvodom tohto správania je predpoklad, že čierne vtáky chcú kŕmiť svojich potomkov, ktorí sa práve vyliahli, farebnou šťavou, ktorá je ukazovateľom pre nektár.
Čítajte Viac
Starostlivosť

Bojujte proti Gierschovi s burinou a mulčovaním

Giersch je veľmi perzistentný Giersch sa považuje za zdravý, má veľa vitamínov a slúži tiež ako liečivá rastlina. Áno, z toho si dokonca môžete pripraviť šalát. Ale v záhrade, v krásne rozmiestnených posteliach, je Giersch nevítaným hosťom, ktorý, žiaľ, zostane nielen na krátky čas, ale aj veselo sa rozmnožuje.
Čítajte Viac
Starostlivosť

Na záhrade pestujte slnečník

Hríby na slnečníkoch sa stanú veľmi veľkými Huba na slnečníkoch nie je mnohými považovaná za jedlú, ale v miestnych lesoch sa často vyskytuje chutná huba. S niekoľkými trikmi si môžete na záhrade pestovať hubičku slnečníka. Huba od júla do októbra rastie na okrajoch lesov alebo chodníkov.
Čítajte Viac
Starostlivosť

Vytváranie ciest v zeleninovej záhrade - 3 tipy

Hlavnú cestu môžu tvoriť aj dlažobné kamene, zeleninová záhrada je nielen zdravá, ale aj zábavná. Mali by ste sa však uistiť, že zeleninu môžete zozbierať aj neskôr. Nevýhodou je, keď musíte vstúpiť do postele, takže by ste si mali vytvoriť cesty v zeleninovej záhrade, takže si ušetríte aj akrobatické skrútenia.
Čítajte Viac
Starostlivosť

Starostlivosť a doba výsadby Jiřiny

Jiřiny sú veľmi citlivé na mráz. Takže musíte čakať na správny čas na výsadbu. Potom je potrebných niekoľko údržbových opatrení, aby sa dahlia darilo. Dahlias sú k dispozícii v širokej škále farieb a kvetinových tvarov. Takže na vašej záhrade sa vždy zmestí odroda.
Čítajte Viac
Starostlivosť

Nevysádzajte stromy príliš husto

Stromy si môžu navzájom konkurovať o priestor. Záhrada je len určitej veľkosti a chcete sa v nej ubytovať čo najviac. Ale niekedy príliš veľa nie je dobré. Napríklad u drevín. Preto je dôležité nezasádzať stromy príliš husto, inak riskujete, že si budú navzájom konkurovať.
Čítajte Viac
Starostlivosť

Únava pôdy - čo to je?

Hovorí sa o tzv. Únave pôdy, keď človek vykopáva rastlinu, ktorá tam bola už mnoho rokov, a tú istú rastlinu opäť používa práve teraz. Aj keď sa jedná o mladú rastlinu, od ktorej sa dá očakávať rýchly rast a hojné kvitnutie, nemôže sa to stať.
Čítajte Viac
Starostlivosť

Používajte odkvapkávacie hadice a nalejte automaticky

Odkvapkávacie hadice sa ukladajú pod zem alebo na posteľ. Podľa meteorológov sú horúce a horúce letá. My ľudia to vôbec nevšimneme, pretože väčšinou letá nie sú žlté z vajec a často daždivé. To je však klamlivé, pretože si to väčšinou všimneme iba vtedy, keď máme voľný čas a chceme záhradu využiť.
Čítajte Viac
Starostlivosť

Zastavte rast chrenu

Chren má tú výhodu, že sa šíri neobmedzene na veľmi vlhkých miestach, ak to dovolíte. Trik zastavenia rastu chrenu je jednoduchý pestovateľ. Položte výsadbu do zeme. Je zapustené do zeme a má to za následok, že rast chrenu je obmedzený.
Čítajte Viac
Starostlivosť

Vychovávajte tipy na černice

Oddelené mladé a ovocné tyčinky Ostružiny rastú ako divoké, ak ich nebudete mať pod kontrolou. Preto musíte pestovať černice. Musíte vedieť, že mladé prúty sa tvoria v prvom roku, zatiaľ čo plody prinášajú iba v druhom roku a potom zomrú. Oddeľte mladé tyčinky od ovocných tyčiniek. Aby nedochádzalo k divokému rastu ostružín, mali by ste najprv veľmi dlhé tyčinky skrátiť na maximálne tri metre.
Čítajte Viac
Starostlivosť

Keď sa kompostovacia oblasť stane sporným bodom

Hromada kompostu sa často považuje za predmet sporu. Každý, kto vlastní záhradu, má často svoje vlastné kompostovacie miesto. Toto je nielen povolené, je to tiež žiaduce. Pretože týmto spôsobom môžete premeniť látky, ktoré hnijú, na užitočnú pôdu. A dáva zmysel, že každý je veľmi šetrný k životnému prostrediu.
Čítajte Viac
Starostlivosť

Ochrana pred osami - 3 tipy

Čas na kávu je obzvlášť nebezpečný Vosy sú nebezpečné, pretože sú agresívnejšie ako včely. Od júla do septembra je najlepší čas na osové lety a nájdete ho kdekoľvek na záhrade. Ale najmä tam, kde je niečo na občerstvenie. A to môže byť nebezpečné.
Čítajte Viac
Starostlivosť

Rozmnožujte papraď v 3 krokoch

Zvýšenie kapradiny - vysvetlené krok za krokom Kapradina je zvlášť vhodná pre tieňové oblasti záhrady. Je tu hviezdou, pretože sa mu tu páči. Rastie a prosperuje a zväčšuje sa. Teraz je čas začať pestovať papraď. Samozrejme si môžete kúpiť nové rastliny, ale aj tie pestované sú niečo úplne iné.
Čítajte Viac
Starostlivosť

Tipy na úpravu pelargónie

Jedným z najpopulárnejších balkónov a kvetov z kvetov je pelargónia. Tieto odolné kvety sa umiestnia vonku od marca a potom sa rozkvitnú až do októbra a potom sa presunú späť do zimných štvrtí. Tu sú naše tipy na úpravu pelargónie. V chladných mesiacoch muškáty strácajú listy a sú uložené v chlade a svetle.
Čítajte Viac
Starostlivosť

Terakotové figúry zdobia záhradu

Terakotové figúrky robia zo záhrady niečo veľmi zvláštne. Existujú určité veci, vďaka ktorým je záhrada naozaj stojí za to ju vidieť. Čerešnička na torte, aby som tak povedal. Patria sem napríklad krásne terakoty. Terakotové figúry zdobia postele a robia zo záhrady niečo veľmi zvláštne.
Čítajte Viac
Starostlivosť

Postavte horúci kameň sami v 6 krokoch

Mnoho záhradníkov má rád, keď sa v záhrade jemne vlnia. Potrebujete buď rybník, fontánu, potok alebo horúci kameň. Pretože prvé tri možnosti sú veľmi pekné, ale zvyčajne sú drahšie a vyžadujú si viac úsilia, horúci kameň je jednou z možností, na ktorú by ste sa mali bližšie pozrieť.
Čítajte Viac
Starostlivosť

Kosenie trávnika - 5 užitočných rád

Kosenie trávnika - naše tipy Kosenie trávnika je jednoduché, mnohí si myslia. Jednoducho skončte s kosačkou a máte hotovo. Môžete to urobiť, ak na trávnik kladiete malú hodnotu. Ak chcete mať krásny a dobre udržiavaný trávnik, mali by ste sa držať nasledujúcich tipov: Keď je mokrý, nesekajte trávnik. Dôvod: slamky sa lepia spolu kvôli vlhkosti a už nemôžu byť čisto rezané.
Čítajte Viac
Starostlivosť

Mulčovacie jahody - 4 tipy

Počas kvitnutia nemulte jahody. Chutné ovocie v záhrade zostáva jahodami. Milovajú ich všetci, ľahko sa o nich starajú a chutia rovnako chutné z kríkov ako na torte alebo ako ovocný šalát. Ľahká starostlivosť neznamená, že sa nemusíte starať o svoje jahody.
Čítajte Viac