Kategórie Starostlivosť

Vytváranie ciest v zeleninovej záhrade - 3 tipy
Starostlivosť

Vytváranie ciest v zeleninovej záhrade - 3 tipy

Hlavnú cestu môžu tvoriť aj dlažobné kamene, zeleninová záhrada je nielen zdravá, ale aj zábavná. Mali by ste sa však uistiť, že zeleninu môžete zozbierať aj neskôr. Nevýhodou je, keď musíte vstúpiť do postele, takže by ste si mali vytvoriť cesty v zeleninovej záhrade, takže si ušetríte aj akrobatické skrútenia.

Čítajte Viac

Starostlivosť

Rybníkové rastliny, ktoré čistia rybník

Rybník v záhrade musí byť udržiavaný čistý. Tomu môžu pomôcť rastliny jazierka. Rybník v záhrade je želaním mnohých ľudí. Buď v malom formáte, aby ste si ju mohli opticky užiť, alebo vo veľkom štýle, aby ste v nej mohli plávať. Ak máte rybník, musíte s ním tiež pracovať, pretože voda sa musí vždy udržiavať v čistote.
Čítajte Viac
Starostlivosť

Jabloň orežte v lete

Orezávanie jabloní v lete Jabloň by sa mala občas rezať a narovnať. Dôvod: iba tak môže z dlhodobého hľadiska priniesť úžasne chutné a predovšetkým bohaté ovocie. Preto by ste mali jabloň prerezávať raz ročne. Najlepší čas na toto je leto.
Čítajte Viac
Starostlivosť

Kedy je kompost pripravený?

Ako rozpoznávate zrelý kompost? Ak máte kompostovacie miesto v záhrade a pravidelne ho využívate, pravdepodobne máte najlepšiu širokú pôdu. Kompostovanie má často problém, ktorý neviete, kedy je kompost pripravený a môže sa použiť. Môžete to však zistiť jednoduchým testom.
Čítajte Viac
Starostlivosť

Cypresses - tipy na starostlivosť

Či už ako živý plot alebo solitérna rastlina: každý, kto pestuje na záhrade cypřiš, je vždy rád. Pokiaľ sa o nich nestaráte správne. Cypress pochádza z oblasti Stredozemného mora a je okrem iného doma v Grécku, na Cypre av Taliansku. Cíti sa však aj doma v našich záhradách a rastie so svojimi rovesníkmi.
Čítajte Viac
Starostlivosť

Okrasné kríky, ktoré sa nemusia rezať

Staré a zlomené konáre strihajte iba vo voňavej snehovej gule a veľa kríkov, ktoré máte v záhrade, by ste mali pravidelne kosiť a prerezávať. Na jednej strane tak, aby sa príliš nezvýšili, na druhej strane tak, aby sa dostali do formy. Existujú však aj kríky, ktoré by sa nemali rezať, inak stratia svoj krásny prirodzený rast.
Čítajte Viac
Starostlivosť

Viacnásobné maliny - ale správne!

Ak máte radi maliny, môžete rýchlo a ľahko vyrobiť niekoľko ďalších z niekoľkých kríkov a mať vynikajúce ovocie, ktoré pre vás bude po celý rok dobré. Maliny sa dajú ľahko množiť. Takto to funguje: Lopatkou prepichnite niekoľko koreňov. Skontrolujte, či sú podhoria silné.
Čítajte Viac
Starostlivosť

Starostlivosť o loquat správne

Náš sprievodca vysvetľuje, čo je potrebné vziať do úvahy pri udržiavaní loquatu, najmä pri rezaní, zalievaní, hnojení a prezimovaní. Lesklý loquat (Photinia) je ker, ktorý sa ľahko udržuje a ktorý je medzi záhradníkmi veľmi obľúbený. Na jednej strane preto, že je veľmi huňatý a veľký a na druhej strane preto, že vždyzelený ker je skutočným klenotom.
Čítajte Viac
Starostlivosť

Takto kvitnú kaktusy

Kaktusy sú rastliny, ktoré sa v našich zemepisných šírkach prirodzene nevyskytujú. Milujú to horúco a sucho. Napriek tomu si užívame mnoho druhov kaktusov, ktoré nás rok čo rok prekvapujú nádhernými kvetmi. Aby to robili, mali by ste venovať náležitú starostlivosť kaktusom.
Čítajte Viac
Starostlivosť

Výroba tekvíc vydrží dlhšie - takto:

Pádový čas je tekvicový čas. Ak chcete, aby tekvice vydržali dlhšie, pretože napr. Ak sa vám nedarí zjesť všetky naraz, pri skladovaní by ste mali zvážiť niekoľko vecí. Tekvica by sa nemala zbierať príliš skoro. Tykvové chyby Vždy by ste sa mali uistiť, že tekvicu nezhromažďujete príliš skoro.
Čítajte Viac
Starostlivosť

Čistenie odkvapov - ako sa to robí

Záhrada nie je zložená iba z rastlín, o ktoré je potrebné sa starať v posteliach. Musíte sa tiež postarať o všetko okolo. Zahŕňa to aj čistenie žliabkov. Čistenie odkvapov je tiež súčasťou záhradníctva. Čistenie odkvapov Kdekoľvek je strecha, nájdete tiež odkvapy, aby voda mohla koordinovaným spôsobom odtekať voda.
Čítajte Viac
Starostlivosť

Wintering gladiolus - 4 dôležité tipy

Na to, aby sa gladioly a dahlias mohli v nadchádzajúcom roku hibernácie a opäť krásne kvety, sú potrebné určité úvahy a pravidlá. Gladiolus sa dá zapletať do pletiva a po vykopaní sa palice starostlivo vysušia. Akonáhle tieto dostatočne uschnú, všetky choré časti hľúz sa musia starostlivo orezať.
Čítajte Viac
Starostlivosť

Škodcovia na ihličnanov - ako sa s nimi bojuje?

Ani ihličnany nie sú bez škodcov, ihličnany sa nachádzajú takmer v každej záhrade. Aj keď sú to silné rastliny, na ihličnatých stromoch sa často vyskytujú škodcovia. Výsadba ihličnatých stromov Či už ide o jedľa, smrek alebo Thujen. Ihličnany majú tiež veľa nepriateľov a môžu byť postihnuté chorobami.
Čítajte Viac
Starostlivosť

Pravidelne kontrolujte rastliny

Vošky môžu spôsobiť veľké škody. Ak chcete vždy zdravé rastliny, musíte sa o ne postarať. Predovšetkým to znamená kontrolu. To znamená, že by ste sa mali pravidelne pozerať do záhrady a pozerať sa na rastliny. Takže vidíte poškodenie veľmi rýchlo a môžete rýchlo zasiahnuť, aby ste zabránili alebo minimalizovali škody.
Čítajte Viac
Starostlivosť

Zeleninová záhrada v novembri - 4 dôležité tipy

Po príchode jesene a záhrade už viac nekvitne. Vaša zeleninová záhrada vás však bude v novembri stále zamestnávať. Chráňte svoje šalvia pred mrazom v zeleninovej záhrade v novembri - 4 dôležité tipy Radi by sme vám tu dali 4 dôležité tipy, ktoré by ste v novembri nemali vynechať: Zemiaky skladujte správne.
Čítajte Viac
Starostlivosť

Polievanie kvetín na dovolenke - 4 tipy

Možno, že váš sused zalieva kvety, keď ste na dovolenke. Keď príde na zalievanie kvetín na dovolenke, veľa ľudí sa obáva, ako sa najlepšie starať o svoje rastliny počas tejto doby. Polievanie kvetín na dovolenke Ak sa priateľ alebo sused môže postarať o zalievanie kvetín, všetko je v poriadku, ak nie, musíte prísť s niečím iným.
Čítajte Viac
Starostlivosť

Škodcovia v záhrade - 4 škodcovia

Môžete len zbierať chrobáky z Colorado. Záhrada by mohla byť taká pekná, keby nebolo toľko škodcov. Naučte sa, ako kontrolovať škodcov v záhrade. Boj proti škodcom Príležitostné zamorenie voškami na kvetoch je stále možné tolerovať. Na druhej strane je oveľa zložitejšia kontrola proti iným škodcom, najmä na plodinách.
Čítajte Viac
Starostlivosť

Pestujte zemiaky sami - pokyny krok za krokom

Pestovanie zemiakov nie je také ťažké. Vždy ste chceli pestovať zemiaky sami? Áno, prečo nie? Nie je to také ťažké, ako si myslíte. Pestovanie zemiakov sami Zemiaky a samozrejme mnoho ďalších druhov zeleniny z vlastnej záhrady chutia omnoho lepšie ako zelenina, ktorú si kúpite.
Čítajte Viac
Starostlivosť

Zlikvidujte listy - kam?

V záhrade sú stromy pekné. Keby len na jeseň neznečistili toľko nečistôt. Niekedy je toľko listov, že niektorí ani nevedia, kam to dať. Hromadu listov sú dobré zimné štvrtky pre ježkovia, ktoré musia spadnúť zo stromov a zostať na chodníku.
Čítajte Viac
Starostlivosť

Vytvorte motýľovú záhradu - takto sa to robí

Na záhrade je veľa zvierat a niektoré kvety môžu na záhradu prilákať veľa motýľov. Tu nájdete, ktoré kvety potrebujete na vytvorenie motýľovej záhrady. Priťahovanie motýľov V záhrade je veľa zvierat. Niektoré sú užitočné ako včely a červy, iné sú nepríjemné ako slimáky a hady, zatiaľ čo iné sú jednoducho krásne.
Čítajte Viac
Starostlivosť

Zostavte kvetinové krabičky sami - pokyny krok za krokom

Ľahko si môžete zostaviť kvetinové krabičky sami. Nie všetko, čo musíte kúpiť v obchode, niektoré sa tiež dajú vyrobiť alebo postaviť sami. A čo keby si staval kvetinové krabičky sám? Zostavovanie kvetinových krabíc z dreva Ak nemáte na záhrade toľko práce, môžete sami - napríklad spolu so svojimi deťmi alebo vnúčatami - postaviť drevené kvetinové krabičky.
Čítajte Viac